Blog BazaTelefonów.pl
 

HTC Likes – prezentacja usługi

OSy, Telefony 2010-12-21 11:33

Pora na prezentację kolejnego interesującego dodatku HTC, który pojawił się w nowej wersji Sense UI dla Desire Z i Desire HD. Jest nim usługa HTC Likes. Co oferuje?

HTC Likes to część portalu HTCSense.com, która została ściśle powiązana z Android Marketem. Usługa ta gromadzi informacje o aplikacjach dostępnych na platformie Google, które zostały podzielone na dwie główne grupy. Pierwszą z nich są programy i gry polecane przez HTC. Znajdziemy tu aplikacje, które dostały najwięcej pozytywnych komentarzy oraz „lubię to”, które działa na tej samej zasadzie co na Facebooku.

Druga z nich obejmuje najpopularniejsze programy z Android Marketu. Tu głównym kryterium doboru jest liczba pobrań danego tytułu oraz zebranych ‘lubię to”.

Programy wyświetlane w HTC Likes opatrzone są opisem zaczerpniętym z Android Marketu, a każdy z nich można zainstalować z poziomu usługi HTC. Wystarczy kliknąć Instaluj, a od razu zostajemy przeniesieni do Marketu.

Ponadto z poziomu programu można dodawać komentarze, oznaczać programy jako lubiane, a także udostępniać linki do nich za pośrednictwem usługi Udostępnianie aplikacji. Pozawala ona na wysyłanie informacji do znajomych za pośrednictwem portali społecznych, e-maili, wiadomości SMS czy usług dodatkowych, jak Evernote bądź Dropbox.

To oczywiście nie wszystko. HTC Likes jako część usługi HTCSense.com oferuje także szybki podgląd wystawionych przez naszych znajomych komentarzy (muszą oni oczywiście korzystać z HTC Likes). Inną przydatną funkcją jest szybki dostęp do wszystkich zainstalowanych z poziomu Android Marketu aplikacji.

Program przygotowany przez HTC to usługa przygotowana z myślą o nowych użytkownikach Androidów, których przytłacza liczba dostępnych w Markecie programów. Spodoba się ona z pewnością bardziej doświadczonym użytkownikom, którzy będą mogli dzielić się ulubionymi aplikacjami ze znajomymi, a być może znajdą także kilka nowych, przydatnych tytułów. Całość działa naprawdę dobrze i pozwala na łatwe przeglądanie bazy platformy Google.

Na koniec krótkie nagranie prezentujące działanie usługi HTC Likes.

Źródło: Bloghtc.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 5621 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum