Blog BazaTelefonów.pl
 

Producent BlackBerry do ostatniej chwili nie wierzył w istnienie iPhone'a

Ciekawostki, Telefony 2010-12-28 11:13

Były pracownik Research in Motion zdradził, że jego pracodawca w 2007 roku nie był w stanie uwierzyć w istnienie iPhone’a. Producent BlackBerry był przekonany, że Apple blefuje.

RIM aż do momentu premiery nie wierzyło, że iPhone istnieje, i że oferuje taką funkcjonalność, jaką oferuje. Obecnie jeden z największych rywali Apple’a, w 2007 roku nie uważał koncernu z Cupertino za konkurencję. Co więcej, „przecież to niemożliwe, by telefon komórkowy oferował takie możliwości”, bo przecież „musiałby mieć potężny procesor i żałosny czas pracy na baterii”.

Nawet na kilka dni przed premierą dyrekcja RIM-a była przekonana, że to marketingowa bujda. Po premierze do siedziby Research in Motion ściągnięto wszystkich, ale to wszystkich pracowników. Dyrekcja żądała wyjaśnień od inżynierów i projektantów. Główne pytanie: „jak to możliwe i czemu my tego nie mamy?”.

Oczywiście, było to bardzo dawno temu. BlackBerry również stały się świetnymi smartfonami. Pierwszy iPhone wyprzedził jednak swoją epokę i wyznaczył wiele trendów, a anegdota z RIM chyba świadczy o tym najlepiej…

Źródło: Chip.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3869 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum