Blog BazaTelefonów.pl
 

Czy Firefox pojawi się kiedykolwiek dla urządzeń z iOS, w tym iPhone?

Internet, Telefony 2010-12-29 11:31

Przeglądarka Mozilla Firefox dostępna jest w wersji mobilnej dla telefonów z Androidem. Jeden z twórców przeglądarki, Matt Brubeck odpowiedział na pytanie czy Firefox zadebiutuje kiedykolwiek na urządzeniach z iOS.

Odpowiedź nie jest do końca jednoznaczna. Podczas gdy Pan Brubeck stwierdził: “Nie mamy planów związanych z wydaniem pełnej przeglądarki Firefox dla urządzeń Apple z systemem iOS.” Dodał on jedną istotną informację związaną z całkiem nową przeglądarką odmienną od Firefox dostępna dla iOS.

“Przyczyna dla, której Firefox nie pojawi się dla iOS jest oczywista”, kontynuuje Pan Brubeck. “Umowa licencyjna Apple dla deweloperów zabrania aplikacjom takim jak Firefox posiadania własnych interpreterów, kompilatorów. “

Jak zauważa Pan Brubeck twórcy przeglądarek mobilnych omijają w pewien sposób ograniczenia umowy SDK Apple przedstawiając wersje przeglądarki wykorzystującą bibliotekę Apple- WebKit (przykład Skyfire) oraz wykorzystując serwery proxy do uruchamiania JavaScirpt (Opera Mini). “Mozilla mogłaby stworzyć przeglądarkę dla iOS (przyp. redakcji), która korzysta ze wspomnianych rozwiązań, jednak nie związana byłaby ona z Firefox w żaden sposób”.

Czy oznacza to, że Mozilla prędzej czy później wyda przeglądarkę dla iPhone? Patrząc na popularność urządzeń z iOS odpowiedź nasuwa się sama. Jeśli rzeczywiście w przyszłości mobilny internet wyprze ten stacjonarny Mozilla musi dołączyć do grona deweloperów przeglądarki dla iOS. Wszystko jest kwestią czasu.

Pytanie jednak czy obecni użytkownicy urządzeń z iOS chcieliby widzieć produkt Mozilli?

Źródło: Mobilemarketing.pl, TechCrunch.com

Wojtek Konopa, wyświetlono 3546 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum