Blog BazaTelefonów.pl
 

Miliony Anglików przepłacają za abonament

Inne, Operatorzy 2010-12-30 10:56

10 mln Anglików przepłaca za abonament telefoniczny - wynika z raportu organizacji Which? zajmującej się prawami konsumenckimi. Dlaczego? Bo nie chce im się zmienić operatora.

Według raportu organizacji Which? cytowanego przez Guardiana aż 10 mln Anglików regularnie dopłaca do abonamentu za przekroczenie limitu darmowych minut, SMS-ów i przesył danych internetowych. A 6 mln w ogóle nie pamięta, ile te limity wynoszą.

Według organizacji oznacza to, że klienci mogliby obniżyć swoje rachunki, gdyby tylko zechcieli zmienić taryfę lub operatora. Problem polega na tym, że prawie nikt tego nie robi. 18 mln użytkowników komórek nigdy nie zmieniło dostawcy usług mobilnych.

Tom McLennan, szef organizacji Which?, twierdzi, że gdyby klienci zechcieli włożyć odrobinę wysiłku w poszukiwania, to oszczędności mogłyby sięgnąć nawet kilkuset funtów rocznie. - Jeśli regularnie przekraczasz abonament, przejrzyj swój miesięczny rachunek i sprawdź, gdzie przekraczasz limit. Może warto zmienić taryfę na taką, która ma więcej darmowych minut lub SMS-ów. Jeśli natomiast nigdy nie przekroczyłeś limitu, może warto zastanowić się nad tańszym abonamentem - mówi McLennan.

Badanie przeprowadzono na grupie 1271 respondentów w wieku od 16 lat w górę.

W Polsce komórkę ma 80 proc. ludzi. Na początku tego roku operatora zmieniało ponad tysiąc osób dziennie, ale było to zaraz po wprowadzeniu przepisów umożliwiających darmowe przeniesienie numeru w ciągu jednego dnia. Z najnowszych danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że do czerwca 201 r. 360 tys. klientów zmieniło operatorów. Ale z ich usług według UKE Polacy są raczej zadowoleni. W pięciostopniowej skali oceniają ich na czwórkę. Mimo że średnia opłata miesięczna waha się od 41 zł w telefonach na kartę (prepaid) do 45 zł w systemie Mix i 75 zł przy tradycyjnym abonamencie.

Źródło: Wyborcza.biz

Wojtek Konopa, wyświetlono 4053 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum