Blog BazaTelefonów.pl
 

Media: Skype w Chinach jest nielegalny

Inne 2011-01-03 10:13

W czwartek (30 grudnia) chińskie władze ogłosiły, że rozmowy telefoniczne przez Internet wolno prowadzić od tej pory jedynie za pośrednictwem państwowych firm China Unicom i China Telecom. Na skutek tego Skype jako narzędzie komunikacyjne VoIP nie może być dłużej używany w Państwie Środka – informuje dziennik "People's Daily", czyli oficjalna tuba propagandowa chińskiego rządu.

Jednak według brytyjskiej gazety "The Telegraph" szefowie Skype’a oświadczyli, że doniesienia o zablokowaniu usługi w najbliższej przyszłości są wyłącznie spekulacjami, a chińscy użytkownicy mogą używać komunikatora za pośrednictwem firmy partnerskiej Tom Online. Z drugiej strony niektórzy internauci nie są w stanie pobrać oprogramowania Skype – pisze dalej "The Telegraph".

Portale takie jak Facebook, Twitter albo YouTube są w Chinach zablokowane już od dawna; organizacja Reporterzy bez Granic w marcu bieżącego roku umieściła Chiny na liście państw najostrzej zwalczających wolność słowa w Internecie. Wczoraj władze w Pekinie ogłosiły, że przez ostatnie 12 miesięcy zablokowano 60 tysięcy stron WWW oraz 350 milionów tekstów, zdjęć i materiałów wideo zawierających "pornograficzne i wulgarne treści".

Źródło: Heise-online.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 4011 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum