Blog BazaTelefonów.pl
 

Folia ochronna do iPada: wyraźny obraz także w słońcu.

Gadżety 2011-01-04 09:21

Użytkownicy iPada muszą zadbać o ekran, który jest około 8 razy większy od tego, który zastosowano do budowy iPhone'a. To zobowiązuje do zachowania większej ostrożności pod kątem zarysowań i różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Kolejną kwestią jest widoczność tekstu i grafiki na zewnątrz budynków, a zwłaszcza w pełnym słońcu. Tutaj zdania użytkowników tabletu są podzielone: począwszy od "dobrze" poprzez "znośnie" aż po "niewiele widać".  

Z obydwoma kwestiami dobrze radzi sobie folia ochronna Hama Pro Class, którą w łatwy sposób nakłada się na ekran iPada. Chroni urządzenie przed odciskami palców, kurzem i zadrapaniami, a jednocześnie polepsza widoczność, jeśli korzystamy z iPada w słoneczny dzień. Niemiecki producent zapewnia, że folię można równie łatwo nałożyć, jak też zdjąć z tabletu. Gadżet oferowany jest razem ze ściereczką z mikrofibry. Ten dobrze znany materiał pozwala na pozbycie się brudu, który niestety dość chętnie osiada na cennym ekranie (w Polsce tablet Apple kosztuje co najmniej 2 tys. zł).  

Użytkownicy folii ochronnych radzą, aby przed ich naklejeniem bardzo starannie usuwać z ekranu  wszelkie zabrudzenia. Szczególną uwagę należy zwracać na włosy i okruchy, które pod ściśle przylegającą do tabletu folią wyglądają bardzo nieestetycznie. Jednym ze sposobów na zniwelowanie zanieczyszczeń związanych z drobinkami kurzu jest napełnienie wanny gorącą wodą, a następnie odczekanie aż para wodna opadnie wraz z koloniami roztoczy. Należy uważać, aby przy nakładaniu folii nie dotknąć palcem tej strony produktu, która ma na sobie klej.

Sugerowana przez Hama Polska cena sprzedaży folii Pro Class wynosi 59,90 zł.

Źródło: Hama

Wojtek Konopa, wyświetlono 3781 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum