Blog BazaTelefonów.pl
 

Android rośnie w siłę - iPhone i BlackBerry zostają w tyle

Inne, Telefony 2011-01-04 10:30

Ponad 40% sprzedawanych w ostatnim czasie smarfonów to urządzenia z systemem Android - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez serwis Nielsen Wire.

Gwałtowny wzrost popularności Androida odbywa się głównie kosztem Apple'a - na zakup iPhone'a decyduje się obecnie jedynie co czwarty nabywca smarfona. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku produktów BlackBerry, na które życzliwie patrzy zaledwie 19% konsumentów. Jeżeli obecny trend zostanie utrzymany, w ciągu najbliższych kilku miesięcy ponad połowa nowych smarfonów będzie pracowała pod kontrolą systemu Google. Jednak jeżeli Android ma stać się dominującą platformą mobilną, musi utrzymywać obecne tempo wzrostu jeszcze przez co najmniej rok. Smartfony z logo nadgryzionego jabłka cały czas są bowiem najbardziej rozpowszechnione i posiadają obecnie 28,6% udziału w rynku. Stosunkowo dużo osób korzysta także z urządzeń BlackBerry - ich udział w rynku wynosi 26,1%. Tuż za nim ulokował się dynamicznie zyskujący na popularności Android - telefony pracujące z tym systemem posiada obecnie 25,8% użytkowników. Jak możemy zauważyć na wykresie, system Google wkrótce przegoni BlackBerry OS i rozpocznie bezpośrednią rywalizację z Apple.

Żadna z firm stojąca za rozwojem opisywanych platform mobilnych nie skomentowała jeszcze danych opublikowanych przez Nielsen Wire.

Źródło: Dobreprogramy.pl, Nielsen Wire

Wojtek Konopa, wyświetlono 3646 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum