Blog BazaTelefonów.pl
 

Amazon zaprasza programistów do pisania aplikacji dla Androida

Aplikacje 2011-01-07 10:31

Sklep Amazona z aplikacjami dla Androida ma wystartować już niebawem. Na razie programiści mogą rejestrować się na stronie Appstore Developer Portal i ubiegać o członkostwo w programie ADP (Appstore Developer Program), które przez pierwszy rok jest bezpłatne.

Później składka wyniesie 99 dolarów rocznie. Amazon odda programistom 70 procent ceny aplikacji albo 20 procent tzw. ceny oficjalnej (list price). Autorzy otrzymają zawsze tę sumę, która okaże się wyższa.

Taki zapis regulaminu wynika z tego, że autorzy mogą wprawdzie ustalać cenę oficjalną dostarczonej aplikacji, ale Amazonowi też wolno decydować, w jakiej cenie produkt będzie oferowany w sklepie. Kryteria dopuszczania aplikacji do sprzedaży są niezbyt przejrzyste. Oprócz pornografii i innych materiałów nielegalnych na platformie niemile widziane będą "treści obraźliwe/odrażające" (offensive content). "To, co my uważamy za odrażające, jest przypuszczalnie tym, co i wy uznalibyście za takie. Zastrzegamy sobie prawo do oceniania stosowności każdej aplikacji i przyjmowania lub odrzucania jej zależnie od naszego uznania" – stwierdza firma w zestawie pytań i odpowiedzi.

Amazon będzie na razie sprzedawał aplikacje wyłącznie klientom w Stanach Zjednoczonych, ale rejestrować mogą się także programiści z innych krajów. Muszą oni jednak stawić czoła kwestiom prawnym i podatkowym: internetowy detalista płaci firmom spoza Stanów Zjednoczonych dopiero wtedy, kiedy uzbiera się suma większa niż 100 dolarów. Poza tym pieniądze są wysyłane czekiem. W pewnych okolicznościach zyski ze sprzedaży są pomniejszone o stawki podatkowe obowiązujące w USA.

Źródło: Heise-online.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3772 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum