Blog BazaTelefonów.pl
 

Hybrydowy tablet-notebook Lenovo z systemem Android

Komputery 2011-01-07 12:38

Wielodotykowy tablet LePad z systemem Android do pracy mobilnej oraz podstawa notebooka U1 do korzystania z pełni funkcji systemu Windows 7.

Firma Lenovo zapowiedziała hybrydowy notebook IdeaPad U1 z tabletem LePad — unikatowe urządzenie, łączące w sobie mobilność multimedialnego tabletu HD z dostępem do aplikacji Android oraz podstawę notebooka z klawiaturą, która udostępnia pełnię funkcji systemu Windows 7. To działające wydajnie w obu trybach urządzenie Lenovo umożliwia efektywną pracę mobilną i stacjonarną bez kompromisów.

„Nasz IdeaPad U1 i LePad doskonale pasuje do mobilnego trybu życia” — powiedział Liu Jun, starszy wiceprezes ds. grupy produktów Idea firmy Lenovo. „Lekkiego tabletu można użyć do pracy mobilnej, a następnie włożyć go do podstawy U1 w celu pisania tekstu lub tworzenia materiałów multimedialnych. To technika powinna dostosowywać się do stylu życia konsumentów, a nie odwrotnie, a ten produkt z pewnością oferuje im najlepsze zalety obu trybów pracy”.


Tablet LePad — lekki, trwały i wszechstronny
Ważący poniżej kilograma i mający niewiele ponad centymetr grubości LePad to wyjątkowo przenośny tablet działający z procesorem Qualcomm Snapdragon™. Umożliwia on intensywną pracę mobilną przez cały dzień dzięki baterii, której żywotność sięga 8 godzin. LePad jest dostępny w czterech stylowych kolorach i z dwoma typami powierzchni: szkarłatnym, białym, brązowym o skórzanej fakturze oraz czarnym o skórzanej fakturze. LePad z panoramicznym ekranem HD o przekątnej 10,1 cala działa w orientacji poziomej i pionowej, umożliwiając oglądanie wideo, przeglądanie Internetu, dostęp do serwisów społecznościowych, a także pisanie wiadomości. Zawiera także przednią kamerę do robienia zdjęć i rozmów wideo.

„Cieszymy się, że firma Lenovo wybrała nasz procesor Snapdragon do sterowania tabletem LePad” — powiedział Luis Pineda, starszy wiceprezes ds. marketingu i zarządzania produktami firmy Qualcomm CDMA Technologies. „Ten innowacyjny tablet Lenovo z łącznością 3G, sterowany przez nasz procesor Snapdragon zapewnia wysoką wydajność i stałą komunikację mobilnym użytkownikom”.

Wykorzystując platformę Android 2.2., firma Lenovo udostępniła użytkownikom tabletu LePad zalety systemu Android na dużym ekranie. Mogą oni używać atrakcyjnego, 4-częściowego interfejsu, a także specjalnie opracowanej przez Lenovo usługi dostarczania w czasie rzeczywistym wiadomości e-mail, aktualności i innych materiałów, dzięki której nie trzeba wielokrotnie otwierać przeglądarki i się logować. LePad wykorzystuje biznesowe środowisko Android ustanowione przez firmę Lenovo w Chinach na potrzeby smartfonu LePhone. Użytkownicy komputera LePad mogą korzystać z wielu zainstalowanych standardowo aplikacji, a ponadto mają dostęp do tysięcy aplikacji Android przystosowanych przez chińskich partnerów do dużego ekranu. Lenovo planuje dodanie w tablecie LePad obsługi programu Adobe Flash Player 10.1, dzięki czemu użytkownicy będą mogli korzystać z pełni funkcji internetowych bez żadnych kompromisów.


IdeaPad U1 — pełny notebook
Użytkownicy, którzy potrzebują pełni funkcji standardowego notebooka do tworzenia zawartości w aplikacjach systemu Windows, mogą włożyć tablet LePad do podstawy U1. IdeaPad U1 zmienia interfejs tabletu LePad w notebook Windows 7 z pełną klawiaturą. Podstawa zawiera system operacyjny Windows 7 Home Premium oraz procesor Intel CULV. Technologia Hybrid Switch umożliwia płynne przełączanie systemów operacyjnych w celu nieprzerwanego korzystania z funkcji internetowych.
 
Ceny i dostępność
Lenovo IdeaPad U1 z tabletem LePad będzie dostępny początkowo w Chinach od I kwartału. Tablet LePad można kupić osobno, bez podstawy U1. Ceny tabletu LePad rozpoczynają się od około 3499 RMB (ok. 520 USD), a hybrydowego notebooka U1 od około 8888 RMB (ok. 1300). Szczegółowe informacje o cenach i dostępności na innych rynkach można uzyskać od przedstawiciela firmy Lenovo.

Najnowsze informacje z firmy Lenovo można uzyskać, korzystając z kanałów RSS Lenovo oraz serwisów Twitter i Facebook. Obecność Lenovo na Międzynarodowym Pokazie Elektroniki Użytkowej (International Consumer Electronics Show) w Las Vegas można śledzić pod adresem LenovoSocial.com/Live.

Źródło: Lenovo

Wojtek Konopa, wyświetlono 4415 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum