Blog BazaTelefonów.pl
 

Nowości firmy SanDisk zaprezentowane na CES

Gadżety, Inne 2011-01-07 13:01

SanDisk prezentuje najszybszą na świecie kartę pamięci CompactFlash dużej pojemności oraz oprogramowania zabezpieczające i możliwość tworzenia kopii zapasowych online na dyskach Flash USB.

 

SanDisk światowy lider w produkcji kart pamięci flash, zaprezentowała najszybszą na rynku kartę CompactFlash® dużej pojemności. Karta umożliwia zapisanie 128 GB1 danych z szybkością do 100 MB/sek. Wyposażona w sterownik Power Core® oraz interfejs UDMA-7 karta osiąga wydajność, która umożliwia stosowanie jej w najwyższej klasy aparatach fotograficznych typu DSLR.

„Jest to obecnie najbardziej zaawansowany produkt obecnie dostępny na rynku który odznacza się wyjątkowym połączeniem szybkości zapisu i pojemności pamięci”, powiedziała Susan Park, dyrektor, product marketing, SanDisk. „Stawiając na ciągły rozwój innowacyjności technologii flash, jesteśmy w stanie opracowywać zaawansowane produkty, których próżno szukać u innych producentów”.

 Szereg funkcji zoptymalizowanych z myślą o zawodowych fotografach i operatorach kamer sprawia, że karta CompactFlash Extreme Pro firmy SanDisk o pojemności 128 GB nadaje się idealnie do zastosowania w aplikacjach obrazowania wymagających rozdzielczości 1920x1080 Full HD3, szybkości transmisji do 50 megabitów na sekundę oraz próbkowania kolorów 4:2:2. Niespotykane dotąd połączenie szybkości i pojemności umożliwia zwiększenie ilości zdjęć wykonywanych w trybie seryjnym oraz nagrywanie materiału wideo wysokiej jakości Full HD.

 • Szybkość zapisu do 100 Mb/sek. skraca czas oczekiwania i przyspiesza pracę aparatu w trybie zdjęć seryjnych.
 • Gwarancja wydajności wideo umożliwia nagrywanie obrazu w jakości Full HD ze stabilną szybkością zapisu 20 Mb/sek.
 • 128 GB pojemności oznacza więcej miejsca na zapisywanie zdjęć RAW+JPEG, serii zdjęć a nawet wideo jakości Full HD i 3D.
 • Opracowany przez SanDisk sterownik Power Core™ przyspiesza i zwiększa wydajność dystrybucji danych na karcie, natomiast interfejs UDMA-7 maksymalizuje transfer danych między kartą i aparatem.
 • Zapewnienie o najwyższej jakości w swojej klasie: karta została poddana bardzo rygorystycznym testom na wstrząsy, wibracje i wilgoć i została objęta dożywotnią gwarancją. Specjalna powłoka z silikonu RTV dodatkowo zabezpiecza kartę.

Cena i dostępność
Karta CopactFlash Extreme Pro firmy SanDisk o pojemności 128 GB trafi do sprzedaży detalicznej na całym świecie jeszcze w tym kwartale, a już teraz można ją zamówić wstępnie za pośrednictwem witryny internetowej www.sandisk.com.


SanDisk światowy lider w produkcji kart pamięci typu flash, ogłosił wprowadzenie funkcji szyfrowania danych i tworzenia kopii zapasowych online do każdego z oferowanych modeli pamięci USB.  Oprogramowanie SecureAccess™ umożliwia utworzenie na dysku USB zaszyfrowanego i chronionego hasłem folderu lub magazynu w celu ochrony przechowywanych w nim plików przed nieautoryzowanym dostępem. Oprogramowanie daje ponadto możliwość bezpiecznego przechowywania do 2 gigabajtów (GB) danych online, wykorzystując rozwiązanie firmy Dmailer2.

 • Oprogramowanie SecureAccess™ firmy SanDisk® umożliwia klientom przechowywanie plików w zaszyfrowanym, chronionym hasłem folderze na dysku flash USB SanDisk®
 • SanDisk jako jedyna z największych firm na rynku zaoferuje klientom funkcje szyfrowania i tworzenia kopii zapasowych online na każdym z oferowanych dysków USB
 • SanDisk wzbogacił swoją ofertę o dwa modele dysków flash USB — SanDisk Ultra® oraz SanDisk Cruzer® Edge™

„Bezpieczeństwo danych stało się absolutną koniecznością. Zaopatrzone w oprogramowanie SecureAccess dyski USB firmy SanDisk stanowią proste w obsłudze magazyny danych chronionych poprzez szyfrowanie AES” argumentuje Kent Perry, Dyrektor w SanDisk. 

Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku wszystkie oferowane przez firmę SanDisk dyski USB będą wzbogacone o funkcje szyfrowania i tworzenia kopii zapasowych danych online.

Oprogramowanie SecureAccess firmy SanDisk

 • Chroniona hasłem przestrzeń automatycznie zabezpiecza pliki, korzystając ze 128-bitowego szyfrowania AES w celu ochrony danych przed nieautoryzowanym dostępem w przypadku zagubienia lub kradzieży dysku.
 • Bezpieczna partycja daje użytkownikowi możliwość określenia, które pliki mają zostać objęte ochroną prywatności w sytuacji współdzielenia dysku USB ze współpracownikami lub znajomymi.
 • Użytkownicy otrzymają dodatkowo możliwość skorzystania z dodatkowej ochrony przed skutkami uszkodzenia komputera i utraty plików za pomocą rozwiązania Dmailer, które umożliwia przechowywanie do 2 gigabajtów kopii zapasowych danych online. Technologia chmury obliczeniowej pozwala na zdalny dostęp do danych o dowolnej porze i z dowolnej lokalizacji, a oprócz tego ułatwia współdzielenie dużych plików.
 • Prosta w obsłudze funkcja „przeciągnij i upuść”; pojemność magazynu dostosowuje się dynamicznie w miarę dodawania lub usuwania z niej danych.
 • Rozwiązanie jest dostępne obecnie w wybranych modelach dysków USB firmy SanDisk.

W odpowiedzi na potrzeby rosnącej rzeszy klientów firma SanDisk poszerzyła ofertę produktów USB o dwa nowe modele. Dysk flash USB Ultra® oferuje zwiększoną szybkość przesyłania danych, zaś Cruzer® Edge™ odznacza się zwiększoną przenośnością.

Dysk flash USB Ultra firmy SanDisk

Dysk flash USB Ultra firmy SanDisk umożliwia przesyłanie danych z szybkością do 15 MB/sek. Duża pojemność zwiększa natomiast wygodę zarządzania bibliotekami plików multimedialnych. Dysk jest objęty ograniczoną pięcioletnią gwarancją. Urządzenie jest dostępne w wersjach od 8 do 32 gigabajtów.

Dysk flash USB Cruzer Edge firmy SanDisk
Niewielki, wysuwany z obudowy dysk ułatwia przenoszenie dysku USB Cruzer Edge firmy SanDisk, dzięki czemu użytkownik może zabrać ze sobą wszędzie pliki muzyczne i wideo. Dysk jest objęty ograniczoną dwuletnią gwarancją. Urządzenie jest dostępne w wersjach od 4 do 16 gigabajtów. Dysk flash USB Ultra firmy SanDisk będzie można nabyć u sprzedawców detalicznych na całym świecie jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: SadDisk

Wojtek Konopa, wyświetlono 4445 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum