Blog BazaTelefonów.pl
 

Sprawdź przez Gadu-Gadu, gdzie jest Twoja paczka z Allegro

Inne 2011-01-11 11:46

Allegro i Gadu Gadu ułatwiają zakupy w Internecie. Nowa funkcjonalność pozwoli szybko sprawdzić gdzie dokładnie znajduje się paczka, na którą czekamy. Poinformuje nas o tym komunikator Gadu Gadu.

Najnowsze rozwiązanie wspierają najwięksi na rynku przewoźnicy czyli  RUCH SA, UPS, DHL , GLS oraz InPost. Od dzisiaj każdy Użytkownik, który skorzystał z usług wymienionych firm będzie mógł monitorować status swojej przesyłki poprzez komunikator GG. Wystarczy dodać do listy kontaktów w GG bota Allegro o numerze 600. Mając taki kontakt w każdej chwili możemy zapytać o miejsce, w którym znajduje się nasza przesyłka. W tym celu należy wpisać w specjalne okno komunikatora pod nazwą Bot Allegro 600 słowa „paczka” oraz nazwę operatora i numer przesyłki (na przykład „paczka DHL 112233445566”). W informacji zwrotnej otrzymamy dane o aktualnym statusie paczki.

Oprócz tego Użytkownicy Allegro mają również możliwość otrzymywania poprzez Gadu Gadu automatycznych powiadomień o każdej zmianie statusu paczki. Aby móc korzystać z takiego rozwiązania wystarczy aktywować swój numeru GG na koncie w Allegro. Kolejnym krokiem jest zaznaczenie w zakładce Moje konto > Ustawienia > Powiadomienia > Gadu-Gadu opcji „Powiadomienia o statusie przesyłki”. W ten sposób Użytkownik będzie informowany o bieżącym kluczowym statusie paczki automatycznie (tak, jak to ma miejsce w przypadku innych powiadomień działających obecnie na Allegro). Informacja będzie przekazywana od momentu wpisania przez Sprzedającego numeru przesyłki na karcie płatności do momentu dostarczenia przesyłki do odbiorcy.

To kolejny krok Allegro w kierunku usprawnienia i uproszczenia procesu, który rozpoczyna się po kliknięciu „Kup Teraz” bądź wygrania licytacji i trwa do otrzymania zakupów do domu. Nowe rozwiązanie służyć będzie zarówno Kupującym jak i Sprzedającym. Obie strony będą miały łatwy dostęp do aktualnych informacji o przesyłce i możliwość skorzystania z niego w sposób dla nich najwygodniejszy.

Źródło: Allegro

Wojtek Konopa, wyświetlono 3335 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum