Blog BazaTelefonów.pl
 

Microsoft chce uniemożliwić Apple'owi rejestrację marki "App Store"

Inne 2011-01-13 12:39

Microsoft podjął kroki prawne, aby przeszkodzić Apple'owi w próbie zarejestrowania nazwy "App Store" jako marki w Amerykańskim Urzędzie ds. Patentów i Znaków Handlowych (USPTO). Według doniesień amerykańskich mediów stosowna skarga wpłynęła we wtorek do urzędu. We wniosku o odmowę rejestracji w trybie przyspieszonym czytamy, że zarówno "app", jak i "store" są wyrazami ogólnego zastosowania.

 

Zgodnie z argumentacją producenta software'u "app" oznacza wszystkie programy, które sprzedaje się w sklepach typu app store, natomiast słowo "store" określa wszystkie podmioty zajmujące się sprzedażą. W treści skargi adwokaci koncernu z Redmond przytaczają nawet wypowiedź Steve'a Jobsa jako przykład użycia frazy "app store" w znaczeniu ogólnym. W jednym z wywiadów miał on powiedzieć, że Amazon, Verizon i Vodafone zapowiedziały "własne app store'y dla Androida". Poza tym zarejestrowanie App Store jako marki byłoby nieuprzejmością wobec klientów. Nie wolno dawać Apple'owi wyłączności na używanie tej nazwy – wyjaśnia dalej Microsoft.

Apple już w 2008 roku złożył pierwszy wniosek o zastrzeżenie marki. W dokumencie tym producent iPhone'ów i Maców opisuje App Store jako "usługę do sprzedaży, która zawiera oprogramowanie komputerowe i jest oferowana przez Internet oraz inne sieci elektroniczne". Tymczasem urząd USPTO zaktualizował stronę statusową wniosku o rejestrację marki App Store. Obecnie dowiemy się tam, że kontrwniosek jest w trakcie rozpatrywania przez komisję odwoławczą.

Źródło: Heise-online.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3715 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum