Blog BazaTelefonów.pl
 

Platforma Videoscape zmienia standardy oglądania telewizji

Inne 2011-01-13 13:03

Nowa platforma łączy możliwości oglądania programów rozrywkowych z wielu źródeł z możliwościami korzystania z mediów społecznościowych oraz z aplikacji komunikacyjnych i mobilnych.

Firma Cisco Systems poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Cisco Videoscape kompleksowej platformy telewizyjnej przeznaczonej dla operatorów telekomunikacyjnych. Nowa platforma łączy treści udostępniane online z mediami społecznościowymi i aplikacjami komunikacyjnymi, aby umożliwić całkowicie nowy jakościowo, realistyczny odbiór rozrywki wideo w domu i w podróży. Platforma Videoscape stanowi element wdrażanej przez firmę Cisco ogólnej strategii wideo mającej na celu udostępnienie telewizji następnej generacji, która będzie łatwiejsza w odbiorze dla klientów indywidualnych i która znacznie zwiększy możliwości rynkowe operatorów. Cisco współpracuje obecnie z kilkoma głównymi operatorami globalnymi, w tym z firmą Telstra, aby udostępnić możliwości odbioru wideo następnej generacji za pomocą platformy Videoscape.

Informacje ogólne

 • Cisco Videoscape to otwarta platforma, która wykorzystuje chmurę, sieć i urządzenia klienckie do świadczenia nowych usług wideo przez Internet.
 • W skład platformy Videoscape wchodzą m.in. następujące nowe elementy:
   

W domu:

 • Brama medialna Videoscape służąca do integracji transmisji głosu, liniowej lub strumieniowej transmisji wideo oraz routingu ruchu danych, Wi-Fi i sieciowego z dużą prędkością.
 • Przystawka IP Videoscape przeznaczona do obsługi wszystkich form wideo dostarczanych do telewizora, w tym płatnej telewizji, zwykłych kanałów telewizyjnych, kanałów premium, wideo na żądanie (VoD) i Internetu. Programy klienckie platformy Videoscape, które umożliwiają odbiór obrazu wideo z platformy Videoscape na szerokiej gamie urządzeń domowych i mobilnych, od podłączonych do sieci telewizorów po tablety, smartfony i wiele innych.

W chmurze:

 • Pakiet Videoscape Media Suite, który oferuje zarządzanie treściami przez cały cykl ich życia, tak aby operatorzy telekomunikacyjni mogli efektywnie i ekonomicznie zarządzać treściami i publikować je na wielu ekranach.

 W sieci:

 • Rozwiązanie Cisco Conductor for Videoscape, które koordynuje różne usługi oraz funkcje do zarządzania abonentami w chmurze, w sieci i na urządzeniach klienckich.

Pięć wymienionych powyżej serii produktów wchodzi w skład opracowanej przez firmę Cisco architektury sieci medialnej. Współpracują one z istniejącą ofertą produktów sieciowych (obejmującą rozwiązanie Cisco Carrier Routing System, platformy Aggregation Services Router, rozwiązanie Content Delivery System i systemy Cable Modem Termination System) oraz z technologiami przetwarzania w chmurze (Cisco Unified Computing SystemTM i Cisco Nexus®), a także z usługami Cisco Advanced Services.

Najważniejsze korzyści zapewniane przez platformę Videoscape:
•    Klientom indywidualnym platforma Videoscape zapewnia następujące korzyści:

Możliwość odbioru wszelkiego rodzaju treści. Dostęp do licznych źródeł treści rozrywkowych, w tym do zwykłych kanałów telewizyjnych, telewizji płatnej i Internetu; integracja Internetu, mediów społecznościowych oraz aplikacji komunikacyjnych i mobilnych. W rezultacie platforma oferuje następujące możliwości:

 • Łatwość obsługi. Platforma Videoscape zapewnia łatwiejszy dostęp z różnych urządzeń do treści pochodzących z różnych źródeł.
 • Więcej możliwości rozrywki na ekranie, gdyż treści są dostarczane z większej liczby źródeł, w tym ze zwykłych kanałów telewizyjnych, z telewizji na żądanie, z nagrywarki wideo i z Internetu.
 • Więcej funkcji społecznościowych i interaktywnych, które integrują popularne serwisy społecznościowe z technologią wideokonferencji Cisco umi Telepresence, aby umożliwić użytkownikom pokazywanie i udostępnianie treści na telewizorze oraz komunikowanie się za jego pomocą z innymi osobami.
 • Więcej treści do wyboru w podróży ? platforma pozwala użytkownikom zabierać swoje ulubione programy telewizyjne ze sobą i oglądać różne rodzaje treści na różnego rodzaju urządzeniach mobilnych i smartfonach.


Wysoka jakość odbioru. Platforma Videoscape jest wyposażona we wbudowane inteligentne rozwiązania sieciowe, które zwiększają możliwości odbioru wideo z Internetu na telewizorze oraz zapewniają znakomitą jakość odbioru niezbędną do oglądania treści w wyższej rozdzielczości zamiast z „maksymalną możliwą jakością”.
Platforma Videoscape oferuje operatorom telekomunikacyjnym:

 • Rozbudowane modele biznesowe. Platforma Videoscape pozwala operatorowi telekomunikacyjnemu wyróżnić się wśród ofert konkurencji oraz umożliwia świadczenie nowych usług, zapewniając wzrost przychodów. Nowe modele mogą obejmować możliwości takie, jak udostępnianie aplikacji, domowy system teleobecności, handel elektroniczny w technologii wideo oraz wiele innych.
 • Zwiększony zasięg usług. Platforma Videoscape pozwala prowadzić dochodową działalność poza własną siecią i tradycyjnymi urządzeniami. Przykładowo operator telekomunikacyjny może zaoferować swoim klientom markowe lub spersonalizowane usługi niezależnie od ich miejsca pobytu oraz metody dostępu do treści.

Źródło: Cisco

Wojtek Konopa, wyświetlono 3353 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum