Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson modernizuje i rozwija sieć operatora TeliaSonera w Norwegii

Technologie 2011-01-17 15:10

TeliaSonera, właściciel drugiej co do wielkości sieci telefonii komórkowej w Norwegii, modernizuje i rozwija swą sieć, zwiększając jej zasięg i szybkość. Ericsson zawarł trzyletni kontrakt na modernizację i rozwój północnej części sieci TeliaSonera w Norwegii oraz na wdrożenie 4G/LTE w tym regionie.

W ramach procesu modernizacji Ericsson zastąpi dotychczasowe stacje bazowe 2G i 3G wielosystemowymi stacjami RBS 6000 z obsługą technologii GSM/EDGE, WCDMA/HSPA Evolution i LTE.

Kontrakt ten rozszerza współpracę pomiędzy obiema firmami w Norwegii, gdzie dotąd TeliaSonera nabywała tylko technologię 4G/LTE. Ericsson dostarczy wielosystemowe stacje bazowe RBS 6000 oraz będzie świadczyć związane z tym usługi wdrożeniowe, implementacyjne i pomocy technicznej. Kontrakt obejmuje również technologię mikrofalową Ericsson MINI-LINK.

Claes Nycander, dyrektor ds. technicznych i wiceprezes ds. usług mobilnych, TeliaSonera, powiedział: „Budujemy w Norwegii nową sieć mobilną światowej klasy, zapewniającą dostęp 2G, 3G i 4G oraz znacznie lepszy zasięg i szybkość. Wybraliśmy firmę Ericsson jako dostawcę dla północnej części sieci w Norwegii ze względu na wysoką jakość technologii oraz konkurencyjne, kompleksowe rozwiązanie”.

Robert Puskaric, Dyrektor regionu Północnej Europy i Azji Środkowej, Ericsson, powiedział: „Rozbudowa sieci 4G/LTE oraz modernizacja i rozwój sieci 2G i 3G firmy TeliaSonera to fascynujący projekt. Tempo wzrostu ruchu przesyłania danych jest bardzo szybkie i modernizacja jest niezbędna do zapewnienia w dalszym ciągu najlepszej jakości nowo wprowadzanych usług. Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że uczestniczymy w tym projekcie i dostarczamy teraz również technologię 2G i 3G dla norweskiej sieci TeliaSonera”.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3770 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • grand (85.17.162.xxx) @ 2011-01-17 16:13:

    TeliaSonera AB to przecież międzynarodowym operator telefonii komórkowej w Szwecji i Finlandii, który ponadto stara się o przejecie naszej sieci Plus...

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum