Blog BazaTelefonów.pl
 

14-latek napisał grę, która opanowała App Store

Aplikacje 2011-01-18 16:29

Bubble Ball to prawdziwy hit na iPhone'a, który był w ostatnim tygodniu najchętniej pobieraną aplikacją w App Store. Wyprzedził nawet legendę gier mobilnych - Angry Birds. Nie każdy uwierzy, że autorem gry jest czternastolatek Robert Nay, uczeń ósmej klasy jednej ze szkół w Utah. Mobilną grę za darmo pobrać można w sklepie aplikacji Apple dla iOS.

Nay spędził ostatnie kilka miesięcy pracując nad Bubble Ball, które ostatecznie pojawiło się w Sieci pod koniec roku 2010. Poza App Store, gierka jest też dostępna w wersji dla systemu Android.

Celem gracza jest przygotowanie fizycznej platformy, po której kulka dostanie się w odpowiednie miejsce. Z wyglądu Bubble Ball przypomina stareńkie "The Incredible Machine".

Pomysł na stworzenie gry podrzucił kolega Roberta, który stwierdził: jeśli tak lubisz swojego iPoda touch, to może spróbuj coś do niego zaprogramować. Młodemu entuzjaście nie trzeba było dwa razy powtarzać.

Początkowo Robert próbował programować w języku Objective-C, jednak po pewnych problemach, zaczął testować różne platformy do tworzenia aplikacji na telefony komórkowe. Ostatecznie wybrał Coronę firmy Ansca Mobile.

Czternastolatek nie spodziewał się, że Bubble Ball będzie tak popularne w App Store. Aplikację pobrano już 500 tysięcy razy, a Robert planuje wydanie płatnych dodatków, które mogłyby przynieść środki do pracy nad kolejną grą.

W pracy nad Bubble Ball, chłopiec mógł liczyć na pomoc swojej mamy Kari, która narysowała niektóre plansze. Chłopiec samodzielnie wykonał całą pracę grafika i programisty.

Źródło: IDG

Wojtek Konopa, wyświetlono 3935 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum