Blog BazaTelefonów.pl
 

Traseo.pl – nowy serwis społecznościowy dla aktywnych

Aplikacje, Inne 2011-01-21 16:34

Ruszył nowy serwis społecznościowy Traseo.pl skierowany do pasjonatów aktywnego stylu życia i podróżowania, a także miłośników map i systemów GPS w turystyce. Traseo.pl umożliwia rejestrowanie i publikowanie zapisów swoich  tras na mapie, a więc tworzenie jakby mini-przewodników zawierających propozycje wycieczek z mapą,śladem GPS, zdjęciami i ciekawymi miejscami, a także bezpłatne przeglądanie i korzystanie z tras stworzonych przez innych internautów na swoim smartfonie.

“Traseo.pl tworzą ludzie,których pasją są podróże oraz różnego rodzaju aktywność sportowa i turystyczna” – wyjaśnia Marta Biernat, specjalistka ds.promocji i zarazem współtwórczyni serwisu.  “Pływamy, nurkujemy,jeździmy na rowerze, chodzimy po górach, dbamy o dobrą
kondycję, kochamy odkrywać nowe miejsca. Dlatego też powstał pomysł  stworzenia serwisu, który podpowiada jak można aktywnie i ciekawie spędzić czas, pozwala dzielić się swoimi przeżyciami, a także pomaga w zawieraniu  znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach i pasjach” – dodaje.

Na Traseo.pl umieszczane są propozycje wycieczek rowerowych, pieszych, spacerów po miastach i miasteczkach, nordic walking, tras narciarskich, biegowych,  kajakarskich, motocyklowych a nawet wycieczek po klubach i muzeach w  “miejskiej dżungli”…

Traseo.pl to także darmowa aplikacja na smartfony z odbiornikiem GPS – Iphone’a, BlackBerry, iPAD’a, telefony z systemem Android oraz najpopularniejsze marki, takie jak Nokia, Sony Ericcson czy Motorola, które obsługują system Java. Po jej pobraniu na swojego smartfona można tworzyć  swoje własne trasy, nagrywać ślady, a także wgrywać ulubione trasy i z gotowymi pomysłami na wycieczki ruszać na szlak!“Witaj w społeczności Traseo. Jeśli lubisz żyć aktywnie i przy okazji chcesz  się tym podzielić to jesteś we właściwym miejscu:)” -  tak zachęca się  internautów do korzystania z serwisu na stronie głównej. “Przeglądaj i pobieraj istniejące trasy, twórz z nami bazę szlaków turystycznych. Nagraj  swoje wycieczki, dziel się z innymi. Dodawaj i rysuj ślady, twórz swoje  mini-przewodniki. Poznawaj nowych ludzi, zaproś innych do swoich wypraw” – można przeczytać wchodząc na Traseo.pl.

Inicjatywa serwisu społecznościowego Traseo.pl powstała w ramach Grupy  Amistad – grupy firm specjalizujących się w rozwijaniu nowych technologii w turystyce i rekreacji oraz promocji regionów.

Serwis Traseo.pl jest realizowany w ramach środków Unii Europejskiej – Program Innowacyjna Gospodarka.

Źródło: Traseo.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 4432 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • connect (188.36.169.xxx) @ 2011-01-24 11:28:

    Hmm... a do czego jest GPS? :P i czemu chciałbym się podzielić moimi trasami?! Tylko dopiero słyszałem o traseo ale nie za bardzo podoba mi się, znowu nowy serwis społecznościowy..super! za darmo ?! ta jasne yhym.. na pewno ma takie funkcje które będą płatne albo już są płatne..

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum