Blog BazaTelefonów.pl
 

NAVIGO - wdrożenie nawigacji GPS w Tarnowie

Aplikacje, GPS 2011-01-31 11:06

Spółka Navigo uruchomiła wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji nowoczesny przewodnik po Tarnowie, oparty o technologię lokalizacji satelitarnej GPS.

To nasz kolejny zrealizowany projekt nowoczesnego rozwiązania geolokalizacyjnego opracowanego i dedykowanego dla administracji publicznej. Mamy kompetencje, know-how i duże doświadczenie we współpracy z tym sektorem – powiedział Jacek Jaroszek, Prezes Zarządu Spółki Navigo, dodając -  Jesteśmy przekonani, że nasza aplikacja umożliwi osobom podróżującym samochodem, środkami komunikacji miejskiej czy przemieszczającym się pieszo w Tarnowie szybkie i komfortowe dotarcie do wyznaczonego przez nich celu. Liczymy, że dzięki temu jeszcze więcej osób zdecyduje się na wybór naszej aplikacji nawigacyjnej, przekonując się o jej użyteczności.

Unikatowy projekt
Aplikacja opracowana przez Navigo została oparta na zasobach kartograficznych Copernicus, które są wykorzystywane zarówno w ich rodzimej nawigacji – Navigo, jak i w Google Maps, czy serwisie Panorama Firm. Podkład Tarnowa został dodatkowo zaktualizowany, dzięki czemu oddaje siatkę ulic z uwzględnieniem najnowszych inwestycji drogowych. W efekcie aplikacja jest najdokładniejszą z dostępnych elektronicznych map miasta.

Rozwiązanie Navigo City Tour, na którym oparto przewodnik po Tarnowie, jest jedynym w Polsce, które daje możliwość zbudowania przewodnika po mieście w oparciu o system nawigacji GPS. Dodatkowym atutem jest fakt, że tak rozbudowana wersja nawigacji po Tarnowie będzie włączona do komercyjnej wersji aplikacji Navigo.

Aktualnie każdy posiadacz urządzenia PDA, PND, GPS czy telefonu komórkowego z systemem Windows CE i Windows Mobile 5/6 może ze stron Tarnowskiego Centrum Informacji (www.tarnow.travel) pobrać bezpłatną aplikację do nawigacji. Ze strony internetowej jest również możliwość wysłuchania wszystkich 36 obecnie zredagowanych i nagranych komunikatów głosowych.

Ciekawe funkcjonalności…

Przewodnik jest w pełni funkcjonalny i kompletny plan miasta, z rozbudowaną warstwą turystyczną, który zawiera informacje o atrakcjach turystycznych Tarnowa dostępne zarówno w formie tekstu, jak i komunikatu audio. Głosu w nagraniach użyczył znany lektor – p. Tomasz Knapik. Komunikaty turystyczne zostały zintegrowane z systemem nawigacji satelitarnej, dzięki czemu turysta otrzymuje na bieżąco informacje o mijanych obiektach i miejscach. Ma również możliwość przejazdu przez Tarnów jedną z dwóch opracowanych tras: po dzielnicy – ogrodzie, Mościcach oraz centrum miasta.

Szerokie wykorzystanie technologii
Technologia Navigo wykorzystywana jest również w popularnych na rynku systemach firmy Lark (Lark Map). Mapy wykorzystywane w Navigo są to te same mapy, które znane są pod markami Copernicus i PPWK (dostępne m.in. w Google Maps, serwisie internetowym Panorama Firm oraz w postaci papierowych atlasów, planów miast, przewodników).

Aktualnie w firmie Navigo Sp. z o. o. trwają intensywne prace nad wprowadzeniem kolejnych innowacyjnych rozwiązań w zakresie nawigacji i turystyki. Realizowane są one m.in. w ramach projektu „Opracowanie i wdrożenie mobilnego systemu informacji multimedialnej, map i wsparcia turystycznego" współfinansowanego z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka).

Źródło: Grupa MNI S.A.

Wojtek Konopa, wyświetlono 4696 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum