Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson prezentuje ofertę rozwiązań nowej generacji opartych na sieci IP

Operatorzy, Technologie 2011-02-15 13:48

Operatorzy stoją przed wyzwaniem — muszą sprawnie i w sposób ekonomiczny zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na usługi wideo, komunikacji mobilnej, przetwarzania w chmurze i połączeń M2M. Firma Ericsson przewiduje powstanie „społeczeństwa sieciowego”, w którym wszystko, co może odnosić korzyści z połączenia, będzie miało do niego dostęp.

Aby stało się to możliwe, sieci muszą być bardziej skalowalne i inteligentniejsze oraz zapewniać wysoką wydajność — pozwoli to opłacalnie świadczyć zaawansowane usługi klientom, przedsiębiorstwom i partnerom.

Również w technologii sieciowej IP następuje zmiana generacji. Połączenia między hostami są zastępowane przez połączenia użytkowników z siecią i odwrotnie.

Nowe oferta rozwiązań IP firmy Ericsson wykracza poza obecną generację. Mogą one realizować połączenia typu punkt–wiele punktów, dzięki czemu użytkownicy i urządzenia mogą łączyć się ze swoimi partnerami, sieciami i Internetem. Daje to operatorom okazję do zoptymalizowania swoich sieci oraz podniesienia jakości usług, co pozwoli im zwiększać zyski i rozwijać się.

W ramach tej oferty Ericsson wprowadzi na rynek w 2011 r. kilka nowych rozwiązań. Pierwszym z nich jest Ericsson Smart Services Router (SSR). Dzięki dużej skalowalności i inteligentnym funkcjom ruter ten pozwala efektywnie zaspokajać stale rosnące zapotrzebowanie na usługi. Będzie on także podstawą nowej mobilnej sieci rdzeniowej niezbędnej do wdrażania technologii 4G/LTE.

Ericsson wprowadza również kilka nowych produktów w ramach oferty dotyczącej warstwy transportowej i dostępu szerokopasmowego. Jednym z nich jest kompleksowy system zarządzania siecią Ericsson IP Transport NMS, który umożliwi efektywne realizowanie usług transmisji danych oraz sterowanie nimi w wielu domenach i warstwach sieci. Drugi to zintegrowane rozwiązanie do łączenia technologii mikrofalowej i optycznej w transporcie IP.

„Pozycja lidera w dziedzinie sieci bezprzewodowych i doświadczenie w obszarze sieci stacjonarnych to idealne połączenie, które pozwala firmie Ericsson oferować zaawansowane, konwergentne sieci, zwłaszcza gdy rozwój jest stymulowany przez rosnące zapotrzebowanie na mobilną komunikację szerokopasmową” — powiedział Georges Antoun, szef działu produktów do sieci IP i szerokopasmowych (Product Area IP and broadband) w firmie Ericsson. „Nasza bogata, kompleksowa oferta zapewnia firmie pozycję lidera, który dostarcza unikatowe, zintegrowane usługi i technologie oparte na protokole IP”.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3541 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum