Blog BazaTelefonów.pl
 

Facebook na karcie SIM

Inne 2011-02-15 16:34

Specjalizująca się w technologii SIM firma Gemalto wprowadza Facebooka na zwykłe telefony komórkowe. Podczas targów MWC w Barcelonie spółka zaprezentowała facebookowe narzędzie dla kart SIM. Napisana w Javie aplikacja jest zagnieżdżona na karcie SIM, dzięki czemu działa na każdej komórce.

Facebook for SIM obsługuje podstawowe funkcje tekstowe portalu społecznościowego, m.in. wymianę wiadomości, tzw. pisanie na ścianie czy komentarze. W niewielkiej pamięci podręcznej karty SIM aplikacja przechowuje dane użytkownika.

Aby skorzystać z tego narzędzia, użytkownicy Facebooka nie potrzebują połączenia z Internetem. Przekazywanie informacji odbywa się za pomocą SMS-ów: aktualizacje statusu są wysyłane z telefonu SMS-em do Facebooka; w ramach powiadamiania użytkownika karty SIM portal przesyła wiadomość do aplikacji. Gemalto współpracuje z serwisem społecznościowym i według własnych informacji na potrzeby usługi wykorzystuje specjalne API Facebooka.

Gemalto i Facebook celują przede wszystkim w kraje nowo uprzemysłowione. Dzięki narzędziu Facebook for SIM miliony właścicieli komórek z Ameryki Południowej i innych rynków wschodzących uzyskają dostęp do sieci społecznościowej.

Źródło: Heise-online.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3839 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum