Blog BazaTelefonów.pl
 

Nokia C7 – jakość i perfekcyjny design

Telefony 2011-02-23 09:36

Elegancki telefon o klasycznym wyglądzie i wielu funkcjonalnych dodatkach – tak można najkrócej scharakteryzować kolejny, po Nokia N8, model fińskiego producenta pracujący na systemie Sybian^3, dostępny w ogólnopolskiej sieci sklepów telekomunikacyjnych aetka.


 

Smukła obudowa o łagodnie zaokrąglonych brzegach mieści w sobie szklany, wytrzymały na uszkodzenia ekran, otoczony metalową ramką. Połączenie szkła, polerowanej stali nierdzewnej - z której wykonano również pokrywę baterii – oraz wysokiej jakości plastiku, to wynik dbałości projektantów Nokia o stylistykę i solidne wykonanie. Panoramiczny ekran AMOLED, o przekątnej 3,5” i rozdzielczości 640x360 pikseli, wspierany jest przez funkcję Multitouch. Wyświetlacz szybko reaguje na dotyk, a jego kolory są żywe i nasycone – wszystko to sprawia, że przy wykorzystaniu Nokia C7 bardzo wygodnie ogląda się strony internetowe. Aparat 8 MPix wraz z podwójną lampą LED pozwala na wykonywanie doskonałych zdjęć, a także nagrywanie filmów w jakości HD. Swoje dzieła można zapisać na 8GB pamięci wewnętrznej. Nokia C7 posiada wbudowane moduły do łączności internetowej (wi - fi, HSDPA) oraz odbiornik GPS z funkcją Assisted GPS. System nawigacji w C7 bazuje na precyzyjnych i bezpłatnych danych z Ovi Maps.

Praktycznym, a zarazem ciekawym pomysłem jest zainstalowanie programów, umożliwiających dostęp do kanałów telewizji internetowej m.in. CNN, BBC oraz National Geographic. Natomiast dla tych, którzy cenią sobie częste kontakty z przyjaciółmi, argumentem przemawiającym na korzyść telefonu Nokia C7 będzie również dogodna komunikacja z serwisami społecznościowymi. Jest to zasługa najnowszej wersji Symbiana, gwarantującego intuicyjną wręcz obsługę telefonu. W porównaniu do poprzedniej wersji sztandarowego systemu operacyjnego firmy Nokia, C7 znacznie lepiej zarządza energią. Dzięki temu model C7 jest bardzo wydajny: uruchomienie nawet większej ilości aplikacji nie wpływa na szybkość wyczerpywania się baterii, a deklarowany czas oglądania materiałów video przy jednym ładowaniu przekracza 6 godzin.

Źródło: Yasna

Wojtek Konopa, wyświetlono 4403 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum