Blog BazaTelefonów.pl
 

Skype i Citrix strategicznymi partnerami w zakresie nowych możliwości internetowo - konferencyjnych

Inne 2011-03-03 13:55

Skype poinformował o rozpoczęciu strategicznego partnerstwa ze spółką Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), globalnym liderem w zakresie wirtualnego przetwarzania danych i współpracy online. Dzięki temu Skype będzie mógł wprowadzić nowe, przyjazne dla użytkownika możliwości przekazu konferencyjnego (online i audio), działające na bazie technologii GoToMeeting firmy Citrix.

Oferta biznesowa Skype zostanie więc wzbogacona o nowe funkcjonalności kolaboracji dla małych i dużych przedsiębiorstw w zakresie prowadzenia zebrań i spotkań negocjacyjnych. Dzięki wykorzystaniu produktu Citrix o nazwie GoToMeeting nowe mechanizmy audiokonferencyjne powinny zacząć być dostępne dla użytkowników pod koniec roku.

Nowe funkcje staną się częścią Skype for Business, dzięki któremu już teraz zalogowani użytkownicy korzystają z komunikatorów, rozmów telefonicznych, przekazów wideo, grupowych telekonferencji czy wymiany plików. Aplikacja GoToMeeting umożliwi biznesowym użytkownikom Skype na efektywne prowadzenie audiokonferencji online, dostępnych na platformie lub za pośrednictwem numerów telefonicznych, funkcjonujących w sieci PSTN. Planowane jest wykorzystanie audiokodeka SILK, co oznacza, iż użytkownicy Skype mogą spodziewać się niczym niezakłóconej jakości przekazu głosowego. Nowe rozwiązanie da także możliwość interaktywnego współdzielenia ekranu komputerowego. Osoby prowadzące spotkania będą mogły podkreślać, zaznaczać i akcentować w obrębie własnego monitora wszelkie sprawy, na które pragną zwrócić uwagę– np. w prezentacjach czy pokazach multimedialnych.

„GoToMeeting to rozwiązanie wykorzystywane przez miliony ludzi na całym świecie. Potwierdza się zatem nasze przywiązanie do oferowania produktów przyjaznych dla użytkownika” – stwierdził Brett Caine, wiceprezes i dyrektor generalny pionu Citrix’s Online Services. „Współpraca ze Skype poszerza znacznie możliwości działania i przyniesie zapewne wymierne korzyści biznesmenom”.

GoToMeeting jest intuicyjną, łatwą w użyciu usługą konferencyjną, funkcjonującą w sieci w czasie rzeczywistym. Korzystając z niej, firmy mogą zaoszczędzić na podróżach służbowych i zwiększyć efektywność pracy dzięki realizacji połączeń dosłownie wszędzie i między dowolnymi osobami. Produkt został pomyślany w ten sposób, że użytkownicy mogą z łatwością umawiać się na spotkania i prowadzić je w sposób natychmiastowy i bezproblemowy. Nie potrzeba żadnych dodatkowych szkoleń ani wsparcia specjalistycznego.

„Ogromnie cieszymy się z nawiązania współpracy z firmą Citrix, oferującą najlepsze i najprzystępniejsze na dzisiejszym rynku rozwiązania w zakresie telekonferencji online” – powiedział David Gurle, wiceprezes i dyrektor generalny Skype Enterprise. „Nasi klienci biznesowi już od jakiegoś czasu domagają się wprowadzenia audiokonferencji i przekazu internetowego. Zrobiliśmy ważny krok w kierunku modernizacji oferty dla klienta biznesowego, dodając do niej elementy pozwalające menedżerom usprawnić współpracę” – dodał.

Skype poinformuje o cenach nowych funkcji po wprowadzeniu ich do swojej oferty.

Źródło: Skype

Wojtek Konopa, wyświetlono 3893 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum