Blog BazaTelefonów.pl
 

Rusza "stół bez kantów"

Inne 2011-03-09 11:06

Jak ukrócić proceder organizowania SMS-owych loterii, które wprowadzają w błąd - zastanawiać się nad tym będą dziś uczestnicy spotkania organizowanego przez UKE.

Pomysł zwołania "stołu bez kantów" zrodził się przed miesiącem. To wtedy redakcję "Gazety" zaczęły zalewać alarmujące informacje od czytelników, którzy za udział w loteriach otrzymywali kilkusetzłotowe rachunki. I to bez własnej winy - do gry weszły, wysyłając wiadomość SMS, którą operator reklamował jako darmową, albo odebrali automatyczna informację telefoniczną i nacisnęli niewłaściwy przycisk na telefonie. Od tej chwili za każdy dzień uczestnictwa w grze musieli płacić nawet kilka złotych. Są i osoby, które przekonują, że w żaden sposób nie odpowiadali na zaproszenie organizatora loterii, a i tak się w niej znaleźli.

Skargi trafiały też do UKE. Stąd pomysł zorganizowania spotkania, nazywanego "stołem bez kantów".

W dzisiejszym spotkaniu - oprócz UKE - wezmą udział przedstawiciele ośmiu operatorów, dwóch reprezentujących rynek izb, sześciu firm organizujących loterie, a także resortu infrastruktury i UOKiK.

Spotkania przy "stole bez kantów" mają być cykliczne.

Źródło: Wyborcza.biz

Wojtek Konopa, wyświetlono 3839 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • maciek (83.24.149.xxx) @ 2011-03-15 16:19:

    Sa juz jakies wnioski z tego spotkania? Ja tam nie mam nic do loterii operatorskich, tak dlugo jak sa dobrowolne, a regulamin w sieci.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum