Blog BazaTelefonów.pl
 

Qik wprowadza nowe aplikacje wideo dla iPhone'a

Aplikacje 2011-03-23 10:16

Na konferencji South by Southwest Interactive (SXSW) Qik, dostawca mobilnego oprogramowania wideo, niedawno zakupionego przez Skype, ogłosił wprowadzenie nowej aplikacji dla iPhone'a o nazwie Qik Video Connect. Pozwala ona użytkownikom na kontakt z przyjaciółmi i rodziną za pośrednictwem połączenia wideo, wiadomości wideo oraz udostępniania plików wideo.

Za pomocą Qik Video Connect użytkownicy mogą stale dzielić się z przyjaciółmi i rodziną tym, co dzieje się wokół nich za pośrednictwem połączenia wideo na żywo. Nawet jeśli użytkownicy nie są w stanie połączyć się na żywo, mogą poinformować o tym, co u nich słychać w danej chwili, wysyłając wiadomość wideo. Mogą nawet zamieścić link do transmisji wideo na żywo w serwisach Facebook i Twitter tak, aby znajomi mogli na bieżąco oglądać materiał, który jednocześnie jest nagrywany. Nowy funkcja "społecznego strumienia wideo" ułatwia śledzenie, co robią znajomi poprzez otrzymywanie alertów przy dzieleniu się nowymi filmami i oglądanie tych filmów w telefonie.

 

Bez względu na to, czy jest to przesłanie pozdrowień dla bliskich, nagranie krótkiego filmu z twoim dzieckiem w momencie gdy strzela zwycięskiego gola, czy też wideorozmowa z przyjaciółmi i krewnymi, którzy przebywają gdzieś daleko - Qik ułatwia nagrywanie, dzielenie się i pozostawanie w kontakcie za pośrednictwem wideo.
Użytkownikom udostępniono dwie wersje tej aplikacji - Qik Video Connect i Qik Video Connect Plus. Tę drugą można kupić za 2,39 EUR. Oferuje ona dodatkowe funkcje, takie jak:

  • Efekty w czasie rzeczywistym: dostosowywanie i ulepszanie rozmów video oraz transmisji na żywo za pomocą siedmiu rodzajów efektów i filtrów
  • Edycja wideo: możesz wykorzystać proste narzędzie do edycji wideo bezpośrednio z poziomu iPhone'a tak, aby dzielić się najlepszymi chwilami
  • Jakość HD: przesyłanie i udostępnianie nagranych telefonem filmów wideo w prawdziwej jakości HD.

„W świecie szybko i łatwo dostępnych połączeń 3G* i WiFi, wideo pozwala wyjść poza obecne ograniczenia wiadomości tekstowych i przesyłania zdjęć dzięki możliwości dzielenia się wyjątkowymi chwilami dnia codziennego w bardziej wymowny sposób” - powiedział Rick Osterloh, szef działu produktów konsumenckich Skype. – „Qik Video Connect sprawia, że pojęcie 'zobacz, co widzę' nabiera znamion rzeczywistości”.

Zarówno aplikacja Qik Video Connect, jak i Connect Plus umożliwiają rozmowę wideo na żywo za pośrednictwem 3G* lub WiFi między iPhonem a urządzeniami iPod Touch z wbudowanymi kamerami. Qik zintegrowany jest z listą kontaktów w twoim telefonie, dzięki czemu możesz łatwo sprawdzić, kiedy twoi przyjaciele i rodzina są dostępni i rozpocząć z nimi rozmowę wideo na żywo. Ponadto, możesz również wysłać prywatną wiadomość wideo e-mailem lub SMS-em, jeśli twoi znajomi i rodzina nie mogą rozmawiać na żywo, niezależnie od tego z jakiego korzystają urządzenia lub sieci telefonicznej.

Obie aplikacje dla iPhone'a i modeli iPod Toucha 4. generacji z IOS 4 lub nowszej są dostępne do pobrania za pośrednictwem sklepu Apple App. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://qik.com.

Zobacz jak działa Qik Video Connect:  http://qik.com/video/38418393

*Mogą pojawić się dodatkowe opłaty

Źródło: Skype

Wojtek Konopa, wyświetlono 4628 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum