Blog BazaTelefonów.pl
 

Skype gra w klasy

Inne 2011-03-31 11:12

Skype przedstawia portal społecznościowy, stworzony dla nauczycieli, pozwalający wymieniać doświadczenia i materiały edukacyjne oraz nawiązywać współpracę pomiędzy szkołami na całym świecie.

Nauczyciele wszystkich krajów – łączcie się! Dzięki platformie education.skype.com  pedagodzy z całego świata mogą w prosty i szybki sposób skontaktować się ze sobą, nawiązać współpracę, przeprowadzić lekcję lub nawet rozpocząć partnerską współpracę miedzy swoimi szkołami.

Skype gra w klasy (Skype in the classroom) to międzynarodowa społeczność, stworzona w związku z rosnącą liczbą nauczycieli, którzy używają komunikatora Skype w celach naukowych. 

Platforma została zaprojektowana tak, by w szybki i prosty sposób znaleźć nauczycieli, którzy interesują się tymi samymi tematami, poznać różne projekty realizowany przez szkoły, a także mieć dostęp do materiałów edukacyjnych, którymi dzielą się użytkownicy platformy. Pomaga w tym specjalna wyszukiwarka, z takimi kryteriami jak:

  • tematy, które interesują danego nauczyciela
  • grupa wiekowa uczniów
  • lokalizacja (kraj)

„Portal dla nauczycieli stworzony przez Skype to bardzo dobry pomysł. Mamy nadzieję, że dzięki niemu polscy pedagodzy będą mogli nawiązać współpracę, wymianę doświadczeń i pomysłów ze swoimi kolegami z innych części naszego kraju i świata.” – powiedziała Sylwia Żmijewska-Kwiręg z Centrum Edukacji Obywatelskiej. „Skype gra w klasy stwarza szerokie możliwości współpracy między szkołami oraz może uatrakcyjnić niejedną lekcję. To dobre nowoczesne narzędzie.”

Dla wielu pedagogów największym utrudnieniem w używaniu komunikatora Skype w szkole była trudność w znalezieniu klas partnerskich, z którymi możliwe byłoby nawiązanie współpracy. Dzięki Skype gra w klasy jest to teraz możliwe.

Każdego dnia rośnie liczba nauczycieli, którzy korzystają ze Skype, aby nauka stała się jeszcze ciekawsza, ekscytująca i interaktywna. Zaczynając od lekcji języków obcych czy geografii po wirtualne podróże i videokonferencje ze znanymi ekspertami - Skype pozwala na odkrywanie nowych kultur, języków czy idei. Wszystko to bez wychodzenia z klasy i szkoły. Teraz dzięki jednej platformie, wszyscy nauczyciele będący zarazem fanami Skype, mogą poznać się i stworzyć fascynujące projekty.

Platforma, która od Grudnia 2010 funkcjonuje w wersji Beta (wersja robocza), do tej pory zgromadziła społeczność ponad 3000 użytkowników z 99 krajów. Kara Cornejo, nauczycielka pięcioklasistów ze stanu Missouri w USA, zaraz po zalogowaniu się na platformie znalazła aż pięć osób mieszkających w innych częściach świata, które wykazały chęć uczestniczenia we wspólnym projekcie. „Program Skype gra w klasy (Skype in the classroom) to niesamowite źródło informacji i kontaktów do innych nauczycieli chętnych do współpracy. Dzięki platformie udało nam się nawiązać kontakt z osobami, z którymi w innych warunkach nie mielibyśmy możliwości poznania się.”

The Global Learning Exchange, program, który został zaprojektowany aby stworzyć klasy bez granic dla studentów oraz pozwolić im poznawać inne kultury, od czterech lat używa Skype jako głównego narzędzia do kontaktu pomiędzy uczestnikami projektu. „Regularny kontakt pomiędzy uczniami szkół podstawowych Jurong West w Singapurze oraz szkołą imienia Billa Williamsa w Kaliforni, USA pomógł ponad 260 uczniom z obydwu szkół zbudować osobiste relacje oraz pozwolił na wspólną naukę - pomimo wielu kilometrów dystansu dzielących obie szkoły.” ¬– Powiedział współzałożyciel programu, Manuel Rose Delema. “Skype sprawia, że nauka staję się ciekawa, niejednokrotnie zabawna, a dzieci nie mogę doczekać się każdego kolejnego spotkania ze swoimi kolegami z innej części świata.”

W podobny sposób Skype łączy 9-10-latków ze szkoły w Lakanal w Lile z Francji z rówieśnikami z Prince Eduard w Kanadzie. „Zanim rozpoczęliśmy videokonferencje nasi uczniowie pisali do siebie e-maile oraz listy, ale pomyśleliśmy, że spotkanie i videokonferencja z pewnością wzbogacą ich doświadczenia oraz wzmocnią relację.” – powiedziała Christophe Fetat, nauczycielka ze szkoły w Lakanal. „Rezultat był zaskakujący, młodzież zaangażowała się w rozmowę i dyskusję na wiele tematów. To bardzo prosta, ale niesamowicie skuteczna metoda żeby dzielić się z innymi swoimi pomysłami, uczyć i bawić zarazem.”

“Skype zobowiązał się, że będzie usuwał bariery w komunikacji między ludźmi, stwarzając możliwość do rozmowy poprzez zastosowanie technologi,i która jest bardzo prosta i dostępna dla wszystkich.” – powiedział Tony Bates, Skype Chief Executive Officer Skype. „Program Skype gra w klasy (Skype in the classroom) został stworzony dla grupy ludzi, których pasją jest uczenie innych, którzy dzielą ze sobą wspólne zainteresowania i przedmioty nauki i nie boją się stosować najnowszych technologii, jako innowacyjnych metod nauki. Otrzymaliśmy od nauczycieli bardzo wiele pozytywnych opinii na temat naszego programu. Z pewnością będziemy pracować nad udoskonaleniem naszego portalu, tak, aby wspierać możliwość kontaktu pomiędzy nauczycielami i szkołami.”


Co zrobić aby dołączyć do “Skype gra w klasy”?

  1. Należy zalogować się na stronie education.skype.com używając swojego loginu Skype
  2. Stworzyć profil, który będzie później wyświetlany dla innych nauczycieli, podając swoje zainteresowania, miejsce pracy (lokalizację-kraj) oraz przedział wiekowy uczniów
  3. Korzystać z możliwości, jakie daje portal oraz nawiązywać nowe znajomości wśród nauczycieli z całego świata

Dostęp do informacji na portalu mają jedynie członkowie zalogowani na platformie Skype gra w klasy. Kiedy nauczyciel znajdzie innego użytkownika, z którym chciałby się skontaktować, może wysłać mu wiadomość zarówno przez swoje konto Skype – dodając użytkownika – lub przez wysłanie wiadomości w ramach portalu.

Dodatkowe materiały prasowe:
Case studies oraz filmy o platformie Skype gra w klasy: http://vimeo.com/user6382390/videos

Aktualne informacje o Skype gra w klasy (Skype in the classroom):
Facebook: www.facebook.com/skypeintheclassroom
Twitter: twitter.com/SkypeClassroom 
Blog: blogs.skype.com

Źródło: Skype

Wojtek Konopa, wyświetlono 4505 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum