Blog BazaTelefonów.pl
 

Smartfony biurkowe firmy Alcatel-Lucent oferują możliwość obsługi aplikacji na telefonie biurkowym

Inne 2011-04-14 13:11

Firma Alcatel-Lucent poinformowała o udostępnieniu nowatorskich, inteligentnych telefonów biurkowych, które są obsługiwane przez wiele platform komunikacyjnych. Aparat Alcatel-Lucent OmniTouch 8082 My IC Phone będzie dostępny w II kwartale br. w ramach aktualnie wprowadzanych na rynek platform komunikacyjnych Alcatel-Lucent OpenTouch oraz Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise.

Urządzenie wejdzie w skład dwóch pakietów dedykowanych branży hotelarskiej. Rozwiązanie przeznaczone do współpracy z platformą Alcatel-Lucent OmniPCX Office będzie dostępne w trzecim kwartale br.

Inteligentny telefon biurkowy spełni potrzeby pracowników przedsiębiorstw, którzy oczekują bardziej wydajnych narzędzi do zarządzania komunikacją i aplikacjami z poziomu biurka. Rozwiązanie zapewnia komfort komunikacji multimedialnej, ponieważ łączy niezawodność, bezpieczeństwo i jakość dźwięku występującą w urządzeniach klasy korporacyjnej. Umożliwia również szybki dostęp do wielu aplikacji potrzebnych pracownikom i klientom. Na przykład telefon oferuje inteligentny ekran dotykowy, za pomocą którego można szybko nawiązać połączenie konferencyjne z udziałem wielu osób oraz uzyskać dostęp do aplikacji i informacji pozwalających na skrócenie procesu podejmowania decyzji.
„Obecnie użytkownicy są przyzwyczajeni do komfortu korzystania ze smartfonów, które zapewniają obsługę nieograniczonej liczby aplikacji. Dlatego korzystając z tradycyjnych telefonów biurkowych, mają wrażenie, że cofają się w czasie” — powiedział Nicolas de Kouchkovsky, dyrektor ds. marketingu w dziale aplikacji korporacyjnych Alcatela-Lucenta. „Wraz z nowym My IC Phone rozszerzamy komunikację poza standardowe rozmowy i wsparcie ograniczonej liczby aplikacji. Oferujemy obsługę funkcji multimedialnych oraz dostęp do różnego rodzaju programów. Dzięki temu zapewniamy większą efektywność pracy, upraszczamy komunikację oraz dostęp do informacji”.

Pakiety rozwiązań przeznaczone dla branży hotelarskiej
Zapewniający gościom większy komfort pracy, telefon Alcatel-Lucent My IC Phone przeznaczony dla branży hotelarskiej jest oferowany w dwóch pakietach. Pakiet „podstawowy” obejmuje stronę główną interfejsu użytkownika telefonu indywidualnie dostosowaną i zoptymalizowaną pod kątem potrzeb hoteli. Zapewnia ona łatwy dostęp do usług przeznaczonych dla gości, takich jak wymeldowanie i budzenie telefoniczne. Pakiet „kompleksowy” oferuje zaawansowane rozwiązania, które umożliwiają gościom kontrolowanie takich funkcji jak klimatyzacja, oświetlenie oraz usługi multimedialne, zapewniające dostęp do muzyki i filmów. Ponadto pakiet „kompleksowy” umożliwia hotelom wyświetlanie indywidualnie dostosowanych komunikatów promocyjnych i reklam bezpośrednio na ekranie telefonu — wszystkie elementy są zaprojektowane z uwzględnieniem komfortu użytkownika.

Otwarte podejście zapewnia dostępność wielu aplikacji
Firma Alcatel-Lucent współpracuje z globalną społecznością programistów, którzy tworzą nowe aplikacje przeznaczone do telefonów biurkowych My IC Phone. Ponieważ Alcatel-Lucent stosuje otwarte podejście umożliwiające tworzenie zoptymalizowanych aplikacji, firma oferuje możliwość korzystania z interfejsów API i pakietów SDK, które są dostępne w portalu społeczności programistów pod adresem http://developer-enterprise.alcatel-lucent.com. Społeczność programistów aplikacji przeznaczonych do telefonu My IC, działająca w ramach programu partnerskiego Alcatel-Lucent Application Partner Program, liczy już ponad 1000 członków na całym świecie. Przewiduje się, że liczba ta będzie rosnąć wraz z popularnością i dostępnością telefonu.

Alcatel-Lucent OmniTouch 8082 My IC Phone — informacje
Telefon Alcatel-Lucent OmniTouch™ 8082 My IC Phone otwiera nowe możliwości w dziedzinie dostępu do aplikacji i zaawansowanych funkcji, które w przeszłości nie były dostępne w przypadku telefonów biurkowych. Telefon wyposażony w nowatorskie oprogramowanie i otwarty interfejs zapewnia nową jakość rozmów w przedsiębiorstwach, dzięki aplikacjom multimedialnym i całkowicie nowemu interfejsowi użytkownika. Urządzenie jest wyposażone w siedmiocalowy, panoramiczny, pojemnościowy ekran dotykowy podświetlany diodami LED z kontekstową funkcją zmysłowego sprzężenia zwrotnego. Ponadto zapewnia możliwość podłączania urządzeń z wykorzystaniem interfejsu Bluetooth i USB, łącząc komfort obsługi telefonu inteligentnego z bezpieczeństwem, wysoką jakością i niezawodnością telefonów biurkowych.

Źródło: Alcatel-Lucent

Wojtek Konopa, wyświetlono 3539 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum