Blog BazaTelefonów.pl
 

Jeszcze szybciej i prościej, czyli tanio.pl w aplikacji na iPhone’y

Aplikacje 2011-04-14 15:11

Porównywarka cen i produktów tanio.pl – od marca w aplikacji na urządzenia z systemem operacyjnym Android – teraz jest też dostępna dla posiadaczy iPhone’ów.

Aplikacja tanio.pl pozwala posiadaczom smartfonów firmy Apple porównywać oferty sklepów i sprawdzać ceny produktów w dowolnym miejscu i czasie. Podobnie jak wersja na urządzenia z systemem operacyjnym Android, narzędzie na iPhone’y udostępnia nowoczesną, wygodną funkcjonalność czytnika barcodów, który automatycznie wyszukuje produkty w porównywarce po zeskanowaniu ich kodu kreskowego.

Rynek aplikacji tworzonych na urządzenia z systemem operacyjnym iOS dynamicznie się rozwija. W markecie Apple jest ich ponad 350 tysięcy, a łącznie zostały zainstalowane na urządzeniach przenośnych ponad 10 miliardów razy*. Według szacunków każdy posiadacz urządzeń Apple pobiera miesięcznie średnio 5 różnych aplikacji, a liczba ta na pewno będzie rosnąć. Już teraz użytkownicy smartfonów częściej i chętniej korzystają z aplikacji niż
z mobilnych stron serwisów, traktując to rozwiązanie jako wygodniejsze, szybsze, bardziej ergonomiczne. – mówi Bartosz Czechowicz Kierownik Projektów Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za projekt. – Aplikacja tanio.pl, poza funkcjonalnościami znanymi internautom z podstawowej wersji serwisu, takimi jak ręczne wyszukiwanie i porównywanie cen, posiada czytnik barcodów, praktyczne i nowoczesne narzędzie, którego wykorzystanie maksymalnie upraszcza wyszukiwanie towarów. Sądzę, że zostanie docenione przez fanów telefonów Apple’a.

Dzięki czytnikowi barcodów internauta, zamiast mozolnie wpisywać nazwę i specyficzne, szczegółowe oznaczenia techniczne danego produktu, co np. w przypadku sprzętu technicznego bywa uciążliwe, może po prostu zeskanować jego kod kreskowy. Aplikacja automatycznie wyszuka towar w bazie tanio.pl i zaprezentuje wyniki: opis produktu, listę sklepów, w których jest dostępny wraz z cenami, parametry techniczne oraz jego zdjęcia.

Użytkownik tego narzędzia może także przeglądać produkty z wybranych kategorii. Usługa przechowuje również historię ostatnich 10 oglądanych produktów. Udostępnia też możliwość bezpośredniego polecania produktów na Facebooku.

Aplikację tanio.pl można bezpłatnie ściągnąć ze sklepu Apple’a – AppStore.

Źródło: Wirtualna Polska

Wojtek Konopa, wyświetlono 4257 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum