Blog BazaTelefonów.pl
 

T-Mobile umożliwia rozmowy głosowe na Facebooku

Aplikacje 2011-04-20 14:27

Facebook i T-Mobile udostępniły właśnie bezpłatną, łatwą w użyciu aplikację typu voice-chat. Usługa o nazwie Bobsled pozwala na dzwonienie do przyjaciół wewnątrz Facebooka, a także zostawianie nagrań w ich profilach.

"Business Insider" nazwał nową aplikację zabójcą Skype'a, ponieważ pozwala ona dzwonić bezpośrednio z listy przyjaciół na Facebooku, bez konieczności zakładania konta w innej usłudze. Aby kontaktować się z użyciem Bobsleda (pol. bobslej), wystarczy zestaw słuchawkowy lub mikrofon i głośniki. Aplikacja działa na komputerach Mac i PC.

T-Mobile poinformowało, że 88 proc. ankietowanych użytkowników Facebooka chciałoby rozmów głosowych w serwisie. Bobsled, wyprodukowany we współpracy z firmą Vivox, umożliwia takie rozmowy, a także pozostawianie wiadomości audio (prywatnie lub na ścianie znajomego).

Aplikację można pobrać na facebookowej stronie Bobsled. Po ponownym włączeniu przeglądarki, obok nazwy na liście znajomych zobaczycie małą, zieloną ikonkę ze słuchawką telefonu.

Korzystanie z usługi jest bezpłatne. Choć jej producentem jest T-Mobile, rozmawiać mogą także klienci innych operatorów.

Źródło: IDG

Wojtek Konopa, wyświetlono 4516 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum