Blog BazaTelefonów.pl
 

Ginger w nadgryzionym jabłku

Aplikacje 2011-04-21 14:02

Od niespełna dwóch dni w Apple App Store jest dostępna do pobrania wersja aplikacji Ginger dla iPhone. W trakcie pierwszej doby jej pobrania dokonało ponad 6000 użytkowników! Opiekę merytoryczną nad Ginger sprawuje Agencja Marketingu Płodni.com z Poznania.

Mobilny rozkład jazdy komunikacji miejskiej w postaci aplikacji Ginger funkcjonuje na rynku polskim od kilku lat. Łączna ilość użytkowników aplikacji w Poznaniu, Tychach, Wrocławiu i Białymstoku wynosi ponad 600 tys. miesięcznie (dane z oficjalnych statystyk pobrań).
Po wersji dopasowanej do oprogramowania Android, przyszła pora na model iPhone. Podobnie jak pozostałe wersje aplikacji Ginger, ta na iPhonea również jest bezpłatna.

„Otrzymujemy od dłuższego czasu e-maile i telefony od osób, które posiadają iPhonea z pytaniami o to, kiedy Ginger będzie dostępna w telefonach tej generacji. Odpowiadamy zatem na zapotrzebowanie użytkowników i właśnie teraz wprowadziliśmy wersję aplikacji do pobrania w Apple App Store.”- mówił Piotr Baranowski, Płodni.com.

Tym, co wyróżnia tą wersję aplikacji od pozostałych jest możliwość geolokalizacji najbliższego przystanku z pozycji pierwszego ekranu. Funkcja ta jest dostępna za pomocą przekazu GPS i symbolizuje ją widoczny przycisk w lewym, górnym rogu na pierwszym panelu po włączeniu aplikacji.

Drugą nowością w Ginger dla iPhonea jest możliwość zobaczenia na mapie miasta wybranego przystanku. Po wyborze numeru linii oraz kierunku jazdy pokazuje się ekran, w którego prawym, górnym rogu znajduje się zakładka pod nazwą mapa. Wybór tej opcji powoduje przejście do kolejnego ekranu, który pokazuje obraz mapy z czerwonym punktem, który oznacza wyszukiwany przystanek na tle miasta.

Na dole każdego ekranu znajduje się menu, a w nim panel pomocy technicznej. Po najechaniu na niego użytkownik widzi ekran, gdzie znajduje się adres strony poświęconej aplikacji Ginger. Tam także dostępne są dodatkowe informacje oraz adres kontaktowy w razie pytań.

Twórcy aplikacji mają w planie kolejne niespodzianki dla użytkowników iPhone i obecnie pracują nad funkcją, która pozwoli na szybkie wyszukiwanie całych tras połączeń.

Źródło: Informacja prasowa

Wojtek Konopa, wyświetlono 4532 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum