Blog BazaTelefonów.pl
 

TeliaSonera jako pierwsza uruchamia 4G na Litwie

Technologie 2011-04-29 11:09

TeliaSonera uruchomiła pierwszą komercyjną usługę 4G / LTE na Litwie, dla klientów w Wilnie, Kownie, Kłajpedzie, Szawle i Poniewieżu. Sieć 4G jest jedną z pierwszych sieci na świecie korzystającej z częstotliwości 1800 MHz. W roku 2011 TeliaSonera kontynuuje masową implementację sieci 4G na Litwie.

 

„Jest to pozytywny trend w krajach europejskich, w ramach którego oferuje się dostępne dla wszelkich technologii zakresy częstotliwości, pozwalające na szybszy dostęp klientów do nowych technologii, na przykład do szybkiego mobilnego internetu 4G. Dobrym tego przykładem jest wczesne wdrożenie 4G na częstotliwości 1800 MHz na Litwie. TeliaSonera buduje mobilne sieci i modernizuje infrastrukturę w krajach skandynawskich i bałtyckich. Mamy szeroko zakrojony plan masowego wdrożenia, bazujący na wysokim popycie klientów na usługi mobilnego transferu danych” stwierdził Claes Nycander, Dyrektor ds. Technologii w Pionie Mobilnym firmy TeliaSonera.
 
Dzięki 4G, klienci mogą korzystać z szybkiego mobilnego internetu, oferującego prędkości ponad dziesięciokrotnie wyższe od dostępnego obecnie 3G. 4G otwiera klientom możliwości korzystania z nowych usług na laptopach, wymagające wysokich szybkości przesyłu i przepustowości, takie jak gry online czy zaawansowane rozwiązania biznesowe. Dotyczy to także usług, które wymagają krótkiego czasu reakcji, jak uczestnictwo w aukcjach online, czy dużej prędkości uploadu, jak na przykład nadawanie programów telewizyjnych na żywo.
 
“Omnitel uruchomił najszybszą usługę internetową na Litwie zaledwie rok po pierwszym uruchomieniu 4G w Szwecji i w Norwegii. Pokazuje to, że Litwa jest jednym z liderów globalnego rynku telekomunikacyjnego. Klienci Omnitel wymagają szybszych usług mobilnego przesyłu danych i wprowadzenie 4G jest odpowiedzią na ich potrzeby - jest to najbardziej zaawansowana technologia mobilna na świecie” powiedział Antanas Zabulis, prezes firmy Omnitel.
 
TeliaSonera była pierwszym na świecie operatorem, który uruchmił komercyjnie sieć 4G. Usługę 4G oferujemy naszym klientom w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Estonii a obecnie także na Litwie.

Źródło: TeliaSonera

Wojtek Konopa, wyświetlono 4050 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum