Blog BazaTelefonów.pl
 

SkyCash zdobył prestiżowe wyróżnienie w konkursie PARP

Inne 2011-05-10 12:41

System płatności mobilnych SkyCash zdobył prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny Start-Up / Technostarter”, w ramach II edycji konkursu organizowanego przez PARP i PTWP. Doceniono uniwersalność, prostotę i wysokie bezpieczeństwo przelewów przez telefon komórkowy z użyciem SkyCash, a także potencjał w zakresie uproszczenia wszelkiego rodzaju płatności. Wręczenie nagród odbędzie się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2011.

 

System płatności mobilnych SkyCash zdobył prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny Start-Up / Technostarter”, adresowanej do przedsiębiorców istniejących na rynku krócej niż 12 miesięcy i znajdujących się w początkowej fazie rozwoju. Kapituła konkursu doceniła uniwersalność, prostotę i wysokie bezpieczeństwo przelewów przez telefon komórkowy. Uznano, że SkyCash jest rozwiązaniem, które posiada wysoki potencjał, aby przyjąć się na rynku i uprościć dokonywanie wszelkiego rodzaju płatności. Mogą z niego korzystać zarówno użytkownicy prywatni, jak i przedstawiciele biznesu, którym system daje możliwość istotnego obniżenia kosztów prowadzonej działalności.

Konkurs organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z Polskim Towarzystwem Wspierania Przedsiębiorczości (PTWP) ma na celu popularyzację nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w biznesie poprzez promowanie projektów, które za pośrednictwem PARP otrzymały dofinansowanie na realizację. Każde z wyłonionych przedsięwzięć musi charakteryzować się wysoką innowacyjnością technologiczną, organizacyjną lub marketingową oraz efektywną realizacją.

– Cieszy nas bardzo fakt, że organizatorzy dostrzegli ogromny potencjał SkyCash – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – To prestiżowe wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem mocnego biznesowego uzasadnienia naszej innowacji. Współczesne telefony komórkowe coraz częściej postrzegane są jako wielozadaniowe narzędzia, mogące z powodzeniem pełnić funkcję elektronicznego portfela czy terminalu do obsługi płatności – dodał Mazurkiewicz.

Posiedzenie kapituły konkursu odbyło się pod koniec kwietnia br. Wzięli w nim dział przedstawiciel PTWP, Prezes PARP, przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki oraz przedstawiciele departamentów merytorycznych PARP. Pierwsze miejsce w kategorii „Innowacyjny Start-Up/Technotransfer“ otrzymał Fundusz JCI Venture za realizację projektu zaawansowanych technologicznie wyrobów medycznych, ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom po poważnych urazach.

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 17 maja br., podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2011. Więcej informacji o konkursie: www.parp.gov.pl

Wyniki konkursu:

Kategoria I – „Innowacyjny projekt”:
I miejsce – EKO HYBRES Sp. z o.o.
Wyróżnienie – Wrocławski Park Technologiczny S.A.

Kategoria II – „Innowacyjny Start-Up/Technostarter”:

I miejsce – JCI Venture Sp. z o.o.
Wyróżnienie – SkyCash Poland S.A.

Kategoria III – „Innowacyjna Instytucja Otoczenia Biznesu”:
I miejsce – Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji
Wyróżnienie – Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

SkyCash to uniwersalny system płatności przez telefon komórkowy, zapewniający intuicyjne i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Stosowany jest do kupowania biletów komunikacji miejskiej, doładowania telefonów na kartę, kupowania treści elektronicznych, np. na Mobila.pl, rozliczeń pomiędzy znajomymi, płatności punktach usługowych, np. w kawiarni, restauracji, czy taksówce. Do SkyCash można zaprosić posiadacza każdego spośród 40 mln numerów telefonów komórkowych zarejestrowanych w Polsce.

Główne zastosowania SkyCash:

  • Płatności pomiędzy użytkownikami
  • Płatności w Internecie
  • Płatności za towary i usługi
  • Płatność za treści elektroniczne
  • Bilety komunikacji miejskiej
  • Opłata za parkowanie
  • Alternatywa dla Premium SMS
  • Doładowania telefonów na kartę.

Więcej informacji:
www.facebook.com/skycash
www.skycash.com

Źródło: SkyCash

Wojtek Konopa, wyświetlono 3695 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum