Blog BazaTelefonów.pl
 

Open FM otwiera się na Android i alternatywne brzmienia

Aplikacje, Inne 2011-05-17 10:13

W ubiegły piątek największa platforma muzyczna Open FM uruchomiła dla słuchaczy cztery nowe kanały o profilu alternatywnym: Alt Club, Alt Cafe, Alt PL i Alt Freszzz.  Wczoraj z kolei udostępniono platformę Open FM na urządzenia przenośne działające w oparciu o system Android. Tym samym kilkadziesiąt kanałów z różnorodną muzyką bez zbędnego gadania trafi do tych wszystkich, którzy lubią słuchać muzyki np. w podróży. Wystarczy telefon.

NOWE KANAŁY W OPEN FM:

Stacja Alt Club - http://open.fm/alt-club - kierowana jest do zwolenników ambitnej i inteligentnej muzyki tanecznej. Usłyszymy tu zarówno zasłużone gwiazdy parkietowej elektroniki w rodzaju Basement Jaxx czy Daft Punk, jak i nowe nadzieje electro-popu.

Alt Cafe - http://open.fm/alt-caf - to bezpośrednia spadkobierczyni zamykanej właśnie stacji Plan B. Jak zapewniają autorzy, „to piosenkowa alternatywa w najlepszym wykonaniu, dźwięki spod znaku indie popu, trip-hopu oraz nurtów chillwave i balearic”. Stacja wzbogaci również „rodzinę” stacji cafe w ramach Open FM – zaraz po Crema Cafe i Lejdis Cafe.

Alt PL - http://open.fm/alt-pl - będzie pierwszym kanałem Open FM w całości poświęconym polskiej scenie niezależnej. Playlista stacji to przegląd najciekawszych zjawisk krajowej alternatywy ostatnich lat: z jednej strony zdobywcy paszportów jakości, a z drugiej ci, którzy dopiero mają je zdobywać.

Wreszcie zadaniem stacji Alt Freszzz - http://open.fm/alt-freszzz - będzie trzymanie ręki na pulsie nowoczesnej alternatywy. W ofercie kanału z pewnością nie zabraknie żadnego z ważnych, nowych nurtów muzyki niezależnej ostatnich miesięcy. Kanał ten będzie stopniowo przejmował rolę kanału Alternatywa, który z początkiem czerwca zniknie z oferty Open FM.

16 maja, udostępniono aplikację Open FM na telefony i urządzenia mobilne działające w oparciu o system Android. Wystarczy tylko zainstalować bezpłatną aplikację z https://market.android.com/details?id=pl.gadugadu.openfm aby móc słuchać ulubionej muzyki zawsze, gdy tylko mamy na to ochotę. Dzięki zaawansowanej technologii strumieniowania aplikacja Open FM nie wymaga szerokiego łącza internetowego ani dużych pakietów. Przez godzinę słuchania muzyki zużywa ona jedynie ok. 10 MB danych. Dotychczas wersja mobilna Open FM była dostępna na iPhone`a.

Open FM to największa platforma radiowa w Polsce. Oferuje ponad 70 różnorodnych stacji muzycznych. Można ich słuchać przez stronę http://open.fm/, przez tzw. widgety partnerskie oraz przez komunikator Gadu-Gadu. Miesięcznie stacji słucha ok. 3,5 mln osób (dane za GemiusStream  z marca 2011 r.).

Źródło: Open.fm

Wojtek Konopa, wyświetlono 5034 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum