Blog BazaTelefonów.pl
 

Nowa oferta Aiton Caldwell dla MSP

Technologie 2011-05-18 10:18

Aiton Caldwell SA (wcześniej FreecoNet Tlenofon SA) - lider telefonii VoIP oraz telekomunikacyjnych rozwiązań SaaS w Polsce - uruchomił nową, innowacyjną ofertę dedykowaną sektorowi MSP. Vanberg Systems jest odpowiedzią spółki na rosnące zapotrzebowanie klientów biznesowych na kompleksowe usługi telekomunikacyjne.

W ramach przyjętej strategii rozwoju Spółka poszerzyła swoją dotychczasową ofertę produktową o rozwiązanie Vanberg Systems - zaawansowany i kompleksowy system telekomunikacyjny z jednym punktem serwisu i jedną fakturą, zastępujący dotychczasowe, mniej efektywne i droższe rozwiązania dostępne u różnych dostawców. Platforma łączy usługi centrali telefonicznej oraz zaawansowanych urządzeń technicznych w jeden pakiet.

Klienci w ramach miesięcznego abonamentu otrzymują dostęp do nowoczesnych usług stanowiących tzw. bazę systemu, składającą się z centralki w modelu SaaS (Software as a Service), panelu www, numerów stacjonarnych i faksowych oraz podstawowych usług niezbędnych do funkcjonowania profesjonalnego systemu telekomunikacyjnego. Ponadto firma ma możliwość rozbudowania systemu do swoich indywidualnych potrzeb za pomocą dodatkowych modułów, takich jak m.in.: rejestrator połączeń, moduł do zarządzania połączeniami w czasie rzeczywistym czy integracji z www. Dla każdego pracownika dobierane są także odpowiednie pakiety, składające się z numerów, minut oraz nowoczesnych telefonów biurowych. Usługa działająca w modelu SaaS oznacza, że klient korzysta z oprogramowania za pomocą połączenia przez Internet – nie ma więc problemów z okablowaniem; nie pojawiają się też żadne koszty inwestycyjne. W zamian korzystający będzie miał dostęp do zawsze aktualnego systemu telekomunikacyjnego. Dodatkowo, w ramach umowy Spółka oferuje pełne doradztwo i wsparcie na każdym etapie współpracy. Od momentu wdrożenia usługi firmie zostaje przydzielony indywidualny doradca.

Debiut rynkowy został poprzedzony szerokimi badaniami, mającymi na celu zdiagnozowanie realnego zapotrzebowania na tego typu usługę.  - Z przeprowadzonych badań, jak również rozmów, które odbyliśmy z klientami FreecoNet Tlenofon SA wynika, iż 80 proc. firm dostrzega możliwość zoptymalizowania kosztów poprzez korzystanie z usług u jednego dostawcy, a 75% badanych widzi  korzyści z samego faktu, że oferta jest dostępna w formie pakietu. Mogę zdradzić, że prowadzimy już kilka zaawansowanych rozmów w kwestii nawiązania długofalowej współpracy z kilkoma poważnymi podmiotami - mówi Jan Wyrwiński, prezes Aiton Caldwell SA.

- Obecna wartość całego rynku usług telekomunikacyjnych szacowana jest na około 40 mld złotych, z czego ponad 70% stacjonarnych usług głosowych znajduje się ręku jednego podmiotu – Telekomunikacji Polskiej SA. Platforma komunikacyjna Vanberg Systems jest alternatywą dla standardowych usług, oferowanych przez ogólnopolskich operatorów. Firma otrzymuje od jednego dostawcy pełen pakiet rozwiązań, którego miesięczny koszt - w zależności od liczby pracowników - waha się od 300 do 1100 zł netto. Szacujemy, iż w perspektywie najbliższych kilku lat nasz udział w krajowym rynku telekomunikacyjnym osiągnie poziom kilku procent  - dodaje prezes Jan Wyrwiński.

W lipcu br., Aiton Caldwell zadebiutuje na alternatywnym rynku NewConnect. W ramach oferty prywatnej  Spółka pozyska około 2 mln złotych, które przeznaczy m.in. na kontynuację procesu konsolidacji polskiego rynku VoIP, ekspansję na sąsiednie rynki (głównie kraje Europy Centralnej oraz Wschodniej) oraz budowanie kanałów sprzedaży pośredniej i bezpośredniej dla nowych marek, m.in. Vanberg Systems.

Więcej informacji o Vanberg Systems: www.vanbergsystems.pl

Źródło: Vanbergsystems

Wojtek Konopa, wyświetlono 4110 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum