Blog BazaTelefonów.pl
 

Jak narysować - aplikacja, która bawi, uczy i rozwija

Aplikacje 2011-05-24 14:10

"Jak narysować" to innowacyjna interaktywna aplikacja na iPada, dzięki której Twoje dzieci nauczą się... no właśnie, rysować. A także korzystać z najnowocześniejszych technologii i rozwijać dzięki nim swoje pasje.

Jesteśmy świadkami technologicznego przełomu, zapoczątkowanego premierą iPhone'a firmy Apple w połowie 2007 roku i kontynuowanego w 2010 roku, gdy swoją premierą miał iPad. Zwykły telefon ewoluował w stronę tabletu, czyli multimedialnego kombajnu do pracy, rozrywki i nauki. Najlepszy dostępny na rynku tablet, iPad, to jeden z najbardziej pożądanych gadżetów świata, nie tylko przez dorosłych.

 "Dzieci je uwielbiają!", "Tablet - idealne urządzenie dla najmłodszych", "Nawet kot potrafi obsługiwać iPada" - to nagłówki artykułów na najpopularniejszych serwisów internetowych. Jak wskazują badania najmłodsi rzeczywiście doskonale radzą sobie z obsługą tych intuicyjnych urządzeń. Duże ikonki, sterowanie za pomocą dotyku, przejrzysty i zrozumiały interfejs. Czego tu nie lubić? Nic dziwnego, że w Stanach Zjednoczonych to właśnie iPad jest jednym z najpopularniejszych rodzinnych prezentów.

Część ekspertów zwraca jednak uwagę, że rodzice kupują gadżety bezrefleksyjnie, nie zastanawiając się w jaki sposób ich dzieci będą korzystać z tych urządzeń. Niestety, jak wskazują badania, najpopularniejszą formą spędzania czasu są gry - wciągające, kolorowe, pełne szybkiej akcji, ale jednocześnie płytkie, oparte o najprostsze mechanizmy nagrody i kary, często skierowane do dorosłych, a uruchamianie przez dzieci "przy okazji". Brak jest wiedzy w jaki inny sposób można spożytkować zalety iPada.

 Tymczasem tablety powinny być traktowane jako gadżety, które nie tylko bawią, ale rozwijają i kształtuje umiejętności młodego człowieka. To ważne, ponieważ "mazanie palcem" po ekranie jest, wbrew sugestiom niektórych krytyków nowoczesnych technologii, przyszłością prasy i mediów, a niedługo już sprawne oraz pozbawione kompleksów poruszanie się w tym świecie będzie niezbędnym elementem dobrego wykształcenia. Warto odpowiednio wcześnie o to zadbać - podobnie jak kilkanaście lat temu nasi rodzice zadbali o dostęp do wartościowych lektur i magazynów.

 A więc bawić ucząc i uczyć bawiąc. Trudne wyzwanie. Kryteria te spełnia polska aplikacja "Jak narysować", której współautorami są Aleksandra Szkoda i Radek Żabiński, wydawcy docenianych i tradycyjnych (bo papierowych!) książeczek dla dzieci, co gwarantuje jakość i odpowiedni merytoryczny poziom produktu.

 Apilkacja "Jak narysować" oparta jest na serii książeczek pod tym samym tytułem. Słuchając lektora - żyrafy Grażynki, albo ptaszka Gwarka, krok po kroku dziecko uczy się rysować. Obserwując to, co dzieje się na ekranie, samodzielnie powtarza ruchy ołówka. Może wybrać jego grubość, kolor, a na końcu pokolorować gotowy obrazek. Nauczymy się rysować zarówno kota, jak i prom kosmiczny czy księżniczkę. Na końcu czeka trudne zadanie - kościotrup! Dziecko ma także możliwość powtórzenia każdego ruchu, albo zrobienia kroku wstecz, w przypadku pomyłki lub chęci powtórzenia zabawy. Gotowy obrazek można zachować na iPadzie i pokazywać przyjaciołom lub wysłać go po prostu e-mailem.

 Proste? Pewnie, warto jednak sprawdzić jak bardzo silna jest wśród dzieci potrzeba rysowania, a zwłaszcza dobrego rysowania - w tym celu warto przestudiować wyszukiwarkę Google, która podpowiada, że najmłodsi użytkownicy internetu bardzo często szukają w niej informacji "jak narysować słonia" lub "jak narysować jeża". To niebagatelny problem!

 "Jak narysować" nie odpowiada jednak wyłącznie na potrzeby dzieci. Dużym plusem tej aplikacji jest zachowanie procesu uczenia użytkownika i zachęcanie go do jak najlepszego wykonywania poleceń. Owszem, da się po prostu "maziać" dowolne elementy, można się także bardziej przyłożyć i po chwili wykorzystać nowo nabyte umiejętności na papierze lub w szkole. Dziecko kształtuje więc nie tylko swoje kompetencje tabletowe, ale także manualne.

 Aplikacja jest darmowa i dostępna w polskim sklepie AppStore. Więcej informacji o "Jak narysować" znajdziecie pod adresem jaknarysowac.pl. Miłego brudzenia ekranu!

 A, i jeszcze jedna rzecz. Aplikacja "Jak narysować" dostępna jest także dla posiadaczy innych gadżetów marki Apple - iPhone'a i iPoda Touch

Źródło: Technologie.gazeta.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 6387 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • (79.185.230.xxx) @ 2017-04-02 13:42:

    ggjngfjfgjgduhgfjdfjfgjfgjhgdhhjifg

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum