Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson otrzymał nagrodę za największy wkład w badania i rozwój technologii LTE

Technologie 2011-05-31 09:29

Ericsson przewiduje powstanie „społeczeństwa sieciowego”, w którym wszystko, co może odnosić korzyści z połączenia, będzie miało do niego dostęp. LTE to najważniejsza technologia, która umożliwi urzeczywistnienie tej wizji. Dlatego firma Ericsson stale inwestuje znaczne środki w prace badawczo-rozwojowe nad tą technologią.

17 maja firma Ericsson otrzymała na konferencji LTE World Summit w Amsterdamie nagrodę Informa LTE Award za największy wkład w badania i rozwój LTE. Nagroda ta jest wyrazem uznania za udział w badaniach i rozwoju LTE oraz inwestycje i projekty badawcze, dzięki którym technologia ta odnosi sukcesy komercyjne.

W wyniku szeroko zakrojonych inwestycji w badania i rozwój oraz wdrożeń terenowych technologii LTE firma Ericsson miała największy wpływ na opublikowaną specyfikację LTE i prawdopodobnie będzie właścicielem 25 procent wszystkich najważniejszych patentów w tej dziedzinie. Jest dostawcą znacznej większości komercyjnych sieci LTE na świecie, w tym pierwszej komercyjnej sieci LTE oraz największej jak dotąd komercyjnej instalacji LTE.  Obecnie sieci LTE na świecie obejmują już 200 milionów ludzi, z czego 130 milionów korzysta z rozwiązań firmy Ericsson.

Aby zapewnić szybkie i bezproblemowe wdrażanie, firma Ericsson koncentruje się na zwiększaniu możliwości klientów. Jest preferowanym i największym partnerem, który specjalizuje się w weryfikacji układów LTE oraz wprowadza w środowisku LTE sieci samoorganizujące się (Self Organizing Networks — SON). Rozwiązanie SON firmy Ericsson ma kluczowe znaczenie dla szybkiego wdrażania komercyjnych sieci LTE, ponieważ oferuje klientom sieci oparte na standardach, instalowane w trybie „podłącz i pracuj” (plug and play), o wysokim stopniu automatyzacji, co oszczędza czas i poprawia wydajność.

Łącznie we wszystkich dziedzinach techniki firma Ericsson ma 27 000 przyznanych patentów i zatrudnia przeszło 18 000 pracowników w jednostkach badawczo-rozwojowych w 17 krajach.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3613 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum