Blog BazaTelefonów.pl
 

UPMC i Alcatel-Lucent wspólnie opracują rozwiązanie telemedyczne nowej generacji

Technologie 2011-06-02 14:06

Firmy UPMC i Alcatel-Lucent podpisały umowę w sprawie wspólnego opracowania platformy telemedycznej i zestawu aplikacji zapewniających pacjentom opiekę zdrowotną, nawet gdy są daleko od lekarzy i szpitali. Stanowi ona kontynuację umowy o wzajemnych relacjach i współpracy między UPMC i Alcatelem-Lucentem z 2006 r.

Rozwiązanie, którego zastosowanie komercyjne jest zaplanowane na początek 2013 r., będzie oferować bezpieczne konsultacje kliniczne w czasie rzeczywistym w wirtualnym „gabinecie” dostosowanym do trybu pracy placówek służby zdrowia i mobilności pacjentów.  Za pośrednictwem bezpiecznego portalu internetowego pacjenci uzyskają dostęp do standardowych i ratunkowych procesów opieki zdrowotnej w dowolnym miejscu i czasie, za pomocą różnych urządzeń, z wykorzystaniem komunikacji wideo i audio w czasie rzeczywistym, z udziałem wielu uczestników zlokalizowanych w różnych miejscach. Jednocześnie system będzie bezpiecznie tworzyć, pobierać i przechowywać dane pacjentów w formie przydatnej dla celów klinicznych.

„Postępy w dziedzinie technologii telekomunikacyjnych i upowszechnienie urządzeń mobilnych pozwalają usunąć dotychczasowe ograniczenia w opiece zdrowotnej” — powiedziała Rebecca Kaul, prezes Centrum Rozwoju Technologii UPMC, która będzie uczestniczyć w zarządzaniu realizacją zadania i nadzorowaniu zespołów badawczo-rozwojowych w Pittsburgu i New Jersey. „Dzięki połączeniu naszej wiedzy medycznej i technicznej, UPMC i Alcatel-Lucent mogą zrealizować wizję zapewniającą pacjentom nieprzerwaną opiekę dostępną za pomocą jednego kliknięcia”.

Nowa platforma jest tworzona wspólnie z Bell Labs, jednostką badawczą Alcatela-Lucenta, z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, takich jak interaktywna komunikacja internetowa.

„Wyzwania związane z opracowaniem tego systemu telemedycznego nowej generacji to przede wszystkim zaprojektowanie prawdziwie wielopunktowej platformy umożliwiającej wszystkim osobom zaangażowanym w leczenie bezpieczne przeglądanie tych samych danych i rejestrów medycznych bez względu na wykorzystywane urządzenie komunikacyjne” — powiedział Sid Ahuja, wiceprezes ds. programu Alcatel-Lucent Ventures, który będzie uczestniczył w zarządzaniu tym przedsięwzięciem. „Dzięki technologiom internetowym usługi i aplikacje są udostępniane przez Internet, a nie przez wydzieloną sieć korporacyjną zlokalizowaną w jednym miejscu. Pozwala to uzyskać nowy poziom współpracy medycznej i wymiany informacji w czasie rzeczywistym przez bezpieczne łącza do przesyłania dźwięku, obrazu i danych”.

UPMC, krajowy lider w zakresie wykorzystywania informatyki w medycynie, skonsoliduje szeroką ofertę rozwiązań telemedycznych na nowej platformie, aby obniżyć koszty i poprawić dostęp do opieki medycznej wysokiej jakości. UPMC zwiększa wykorzystanie telemedycyny od 1997 r. Obecnie działa już 16 linii usługowych obejmujących takie dziedziny jak leczenie udarów, kardiologia, patologia, dermatologia i okulistyka. Sieć telemedyczna UPMC obejmuje 19 obiektów, zarówno wewnętrznych, jak zewnętrznych, w tym ISMETT, centrum transplantacyjne UPMC we Włoszech i UPMC Beacon Hospital w Irlandii. UPMC zapewnia także obsługę administracyjną, pomoc biznesową i usługi informatyczne dla szpitali, lekarzy i innych specjalistów zainteresowanych telemedycyną.

Źródło: Informacja prasowa

Wojtek Konopa, wyświetlono 3497 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum