Blog BazaTelefonów.pl
 

Jak można wydłużyć czas pracy baterii w smartfonie?

Inne 2011-06-08 10:21

Serwis IDGprzedstawił 10 sposób, które pozwalają nieco oszczędzić baterię naszego smartfona. Większość porad wydaje się być oczywista niemniej jednak są to trafne i przydatne spostrzeżenia.

1. Zmniejsz jasność ekranu

Wielki kolorowy wyświetlacz to największy zabójca baterii - pożera energię w zastraszającym tempie. Jest na to rozwiązanie - należy obniżyć poziom jasności ekranu smartfona - im mniej będzie świecił, tym mniej pobierze energii i tym dłużej telefon będzie działał na baterii. Najlepiej ustawić go na najniższy akceptowalny dla ciebie poziom jasności. Już tylko ta jedna operacja znacząco wydłuży życie twojej baterii.

2. Włącz szybkie wygaszanie ekranu

Opcję wygaszania ekranu po ustalonym czasie - to ustawienie determinuje, jak długo ekran pozostaje podświetlony od czasu jego ostatniego dotknięcia. Tutaj liczy się każda sekunda, a więc nastaw czas wygaszania na najkrótszy z możliwych. Warto zmniejszyć przynajmniej do 30 sekund. Na większości telefonów z Androidem minimalne ustawienie to 15 sekund.

3. Wyłącz Bluetooth

Jeżeli nie używasz funkcji Bluetooth, wyłącz ją. Dzięki tej operacji zaoszczędzisz dodatkowo ponad godzinę życia baterii.

4. Wyłącz Wi-Fi

Tak samo jak Bluetooth, Wi-Fi to komunikacja radiowa i niestety poważnie pożera energię w baterii. Kiedy nie korzystasz z internetu przez Wi-Fi, koniecznie wyłącz tę funkcję. Warto dodać sobie na pulpit telefonu specjalny widżet, w którym jednym kliknięciem możemy włączyć i wyłączyć sieć Wi-Fi.

5. Ostrożnie używaj GPS

Kolejny wielki wysysacz energii z telefonu to GPS - to małe radio, które wysyła i odbiera sygnały z satelity w celu ustalenia twojej lokalizacji na powierzchni Ziemi. Warto sprawdzić, które aplikacje korzystają z usługi GPS i zablokować im dostęp do nawigacji.

6. Zabij niepotrzebne aplikacje

Wielozadaniowość to możliwość uruchamiania więcej niż jednej aplikacji w tym samym czasie - to potężna zaleta smartfonów, ale wiąże się to niestety z większym zużyciem energii. Każda z używanych aplikacji zabiera cykle procesora. Wyłączając aplikacje, z których akurat nie korzystamy, odciążymy procesor, a co za tym idzie uzyskamy oszczędności na energii. Jeżeli masz smartfona z Androidem, to na tym systemie warto zainstalować aplikację Advanced Task Killer, która ma opcję automatycznego wyłączania aplikacji.

7. Nie używaj wibracji

Wibracja telefonu dużo bardziej zużywa energię niż dzwonek, który oznacza jedynie wprawianie małej membrany w ruch. Tymczasem silniczek wibracyjny musi wprawić cały twój telefon w ruch, a to oczywiście oznacza większe zużycie energii.

8. Wyłącz niepotrzebne powiadomienia

Wiele aplikacji często powiadamia o jakichś swoich działaniach czy aktualizacjach, wyświetlając wiadomości lub uruchamiając diodę LED. Oczywiście nie możemy wyłączyć powiadomień dotyczących nadejścia wiadomości SMS lub nowych połączeń telefonicznych, ale jest wiele innych rzeczy, o których nie musisz natychmiast wiedzieć. Warto więc powyłączać te zbędne powiadomienia.

9. Włącz tryb oszczędzana energii

Niektóre telefony z Androidem mają tryb oszczędzania energii (Power Saving Mode) - automatycznie zapobiega on uruchamianiu aktualizacji aplikacji, redukuje jasność ekranu i czas jego wygaszenia, wyłącza animacje oraz wibracje w telefonie. Domyślnie ten tryb włącza się, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 20 proc.

10. Zainstaluj JuiceDefender na Androida

Dobrą propozycją szybkiej optymalizacji zużycia baterii jest aplikacja JuiceDefender na Androida - automatycznie dostosowuje ustawienia twojego telefonu w celu minimalizacji zużycia baterii. Aplikacja automatycznie zajmuje się ochroną baterii przed szybkim rozładowaniem.

Źródło: IDG

Wojtek Konopa, wyświetlono 4059 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum