Blog BazaTelefonów.pl
 

SkyCash i Novitus wprowadzają technologię płatności komórką dla handlu i usług

Inne 2011-06-22 09:28

SkyCash, system płatności przez komórkę, i giełdowa spółka Novitus, największy producent kas fiskalnych w Polsce, wprowadzają rozwiązanie pozwalające na bezpieczne i natychmiastowe płatności telefonem komórkowym w handlu i usługach.

Technologia pozwala na płacenie komórką w punktach handlowo-usługowych wyposażonych w kasy fiskalne Novitus SA. Na polskim rynku działa ponad 300 tys. takich urządzeń. Z kolei system płatności mobilnych SkyCash umożliwia płacenie z dowolnego spośród ponad 40 mln numerów telefonów zarejestrowanych w naszym kraju. Jest intuicyjny i zapewnia natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Działa we wszystkich popularnych na świecie systemach stosowanych przez producentów komórek: Android, Blackberry, Java, iOS (iPhone), Symbian i Windows. Wymaga telefonu z dostępem do Internetu. 

– Rozwiązanie jest nowatorskie i stanowi doskonałą alternatywę dla gotówki, płatności bezstykowych, czy kart płatniczych – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – Płatność z komórki jest rejestrowana, po czym klient otrzymuje paragon fiskalny, jak przy każdej innej transakcji. Integracja SkyCash z kasami fiskalnymi Novitus pozwala tysiącom polskich firm przyjmować płatności dokonywane telefonem komórkowym – dodaje Mazurkiewicz.

Płatności komórką wyglądają tak samo, jak standardowe zakupy. Sprzedawca wprowadza do kasy fiskalnej informacje o zakupionych towarach lub usługach. Klient zatwierdza kwotę transakcji kodem PIN i wysyła na skrócony numer oznaczający firmę. Kasa drukuje paragon fiskalny, czyli wymagany prawem dokument, zawierający m.in. dane sprzedawcy, informacje o cenie produktu oraz naliczonym podatku od towarów i usług (VAT).

– To bardzo przejrzysta forma płatności – powiedział Wiesław Klimek, szef Działu Obsługi Elektronicznych Transakcji Novitus S.A. – Użytkownik telefonu sam wprowadza kwotę. Może też później przeglądać swoje wydatki. Biznes otrzymuje pieniądze natychmiast po dokonaniu zakupów. Dla nas to doskonałe potwierdzenie innowacyjności rozwiązań stosowanych w kasach fiskalnych Novitus – dodaje Klimek.

W nadchodzących tygodniach firmy wprowadzoną technologiczną możliwość płatności SkyCash i uruchomią program pilotażowy w wybranych punktach z kasami fiskalnymi Novitus. W kolejnych miesiącach planowane jest wprowadzenie rozwiązania w wielu miejscach na terenie całej Polski.

KORZYŚCI DLA BIZNESU

  • Płatności większe, niż 50 zł
  • Pieniądze natychmiast u właściciela sklepu, czy punktu usług
  • Wygodne monitorowanie płatności
  • Bardzo konkurencyjne oprocentowanie transakcji w stosunku do rozwiązań kartowych
  • Programy lojalnościowe o dowolnej wielkości
  • Źródło danych o zachowaniach zakupowych konsumentów

Źródło: SkyCash

Wojtek Konopa, wyświetlono 3573 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum