Blog BazaTelefonów.pl
 

Początek nowej ery Nokii

Telefony 2011-06-27 14:15

Na konferencji w Singapurze prezes Nokii, Stephen Elop powiedział, że nadchodzi nowy czas dla Nokii i nazwał go początkiem nowej ery. Sercem nowej strategii firmy ma być innowacyjność i już widać pierwsze jej przejawy np. w postaci smartfonu N9. Ciągle jednak firma nie wydała urządzenia z systemem Windows Phone, który docelowo ma zastąpić Symbiana na miejscu głównej platformy mobilnej Nokii.

Prezes Nokii potwierdził zaangażowanie firmy w dostarczenie pierwszego smartfonu z Windows Phone OS jeszcze w tym roku. System stanie się główną platformą mobilną smartfonów firmy. Nie oznacz to jednak, że Nokia całkiem traci zainteresowanie dotychczasowym OS-em. Jeszcze w lipcu ukażą się smartfony N8, C7 i C6-01 z udoskonalonym Symbianem Anna, a w sierpniu także obecni posiadacze tych urządzeń będą mogli zaktualizować swoje oprogramowanie.

W najbliższych 12 miesiącach, Nokia chce wydać jeszcze 10 urządzeń z Symbianem, a w zeszłym tygodniu wypuściła na rynek ciekawe modele X7 i E6, które jako pierwsze korzystają z Symbiana Anna. Widać więc, że platforma Symbian jest jak rozpędzony pociąg i niełatwo będzie go zatrzymać, a i ze strony Nokii nie widać drastycznych kroków w tym kierunku.

Nokia bardzo dużo uwagi ma poświęcać innowacyjności i faktycznie zaprezentowany wczoraj smartfon Nokia N9 jest niewątpliwie pełen nowych rozwiązań. Jego projekt i wykonanie budzą duże uznanie i wydaje się on być jednym z bardziej interesujących urządzeń jakie stworzyła fińska firma. Jednak, czym Nokia nie specjalnie się chwali, przygotowała go w oparciu o system MeeGo, z którego rozwoju również w znacznym stopniu się wycofała.

Nowe smartfony z Symbianem i MeeGo wychodzą Nokii coraz lepiej, więc może również urządzenia z Windows Phone zostaną przyjęte pozytywnie i przyniosą firmie upragniony sukces na dużą skale.

Źródło: IDG

Wojtek Konopa, wyświetlono 4289 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum