Blog BazaTelefonów.pl
 

Ponad 3 miliony adresów punktowych w AutoMapie

GPS 2011-06-28 08:51

Przekroczona liczba 3 milionów dokładnych, punktowych adresów, 1337 kilometrów nowych dróg wszystkich kategorii i najnowsze dane SmartRoutes wraz z blokadami remontowanych ulic. AutoMapa, jako pierwszy producent nawigacji GPS, udostępniła najnowsze mapy Polski opracowane w czerwcu 2011 roku.

AutoMapa, jako pierwszy i jak dotąd jedyny producent oprogramowania nawigacyjnego udostępnił użytkownikom najnowsze mapy Polski opracowane w czerwcu 2011 roku. Oznaczona symbolem 6.8.1d, najnowsza AutoMapa jest czwartą tegoroczną aktualizacją map i programu, co jest wynikiem niespotykanym na skalę światową. Żaden inny program nawigacyjny nie jest tak często wzbogacany o nowe dane drogowe i mapowe.

W najnowszej aktualizacji map, siatka drogowa w Polsce została wzbogacona o ponad 1337 km nowych, zweryfikowanych dróg wszystkich kategorii osiągając poziom 658 478km. Wzrosła również liczba nawigacyjnych planów miast i miejscowości przekraczając liczbę 34 tysięcy. Szczególnie imponująco wygląda liczba adresów punktowych przypisanych do konkretnych budynków. W najnowszej AutoMapie 6.8.1d są ich już ponad 3 miliony, a od ostatniej aktualizacji liczba ta wzrosła o niemal 75 tysięcy!

Wraz z najnowszą aktualizacją przybyło niemal 20 tysięcy punktów miejscowości, części wiosek, przysiółków i osad. Poziom szczegółowości tych danych jest wciąż niedostępny dla innych systemów nawigacyjnych. Ujednolicona została również, zgodnie ze słownikiem Głównego Urzędu Statystycznego, pisownia niemal 100 tysięcy miast, miejscowości i osad.

„ - AutoMapa po raz kolejny przeciera szlaki i pokazuje, jak dokładne powinny być dane mapowe. Nawigacja jest najbardziej potrzebna w terenach, których nie znamy, a okres wakacyjny sprzyja wyjazdom w nieznane rejony kraju i zwiedzanie miejsc, o których często nikt nigdy nie słyszał. Tam właśnie można poznać dokładność swojej nawigacji” – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

AutoMapa już od ponad 2 lat konsekwentnie rozwija technologię AutoMapa Traffic ułatwiającą pokonywanie korków i zatorów drogowych. Technologia LiveDrive! pozwala kierowcom sprawnie lawirować pomiędzy miejskimi i drogowymi zatorami. Najnowsza wersja AutoMapy uwzględnia w nawigacji dane wzbogacone o nowe sygnalizatory świetlne, których liczba sięgnęła 20 986 sztuk. Wraz z informacjami o progach zwalniających zainstalowanych na polskich drogach i innymi informacjami drogowymi, wzbogacają one rosnącą bazę danych statystycznych SmartRoutes, pozwalających precyzyjnie planować czas i trasę podróży. Aktualną sytuację drogową można sprawdzić w AutoMapie wykorzystując funkcję wizualizacji przepustowości dróg lub w serwisie internetowym Targeo.pl, gdzie obok aktualnego natężenia ruchu prezentowane są również dane historyczne oraz prognozy na kolejny dzień.

Nowa wersja AutoMapy dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników posiadających ważną subskrypcję.

Źródło: AutoMapa

Wojtek Konopa, wyświetlono 3803 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum