Blog BazaTelefonów.pl
 

Bankowość mobilna Pekao: 45 tysięcy unikalnych użytkowników

Inne 2011-07-13 11:25

Już 45 tysięcy unikalnych użytkowników korzystało z bankowości mobilnej w Banku Pekao. Klienci docenili specjalnie przygotowaną, lekką i przystosowaną do wyświetlaczy telefonów komórkowych wersję serwisu transakcyjnego Pekao24.

Bankowość mobilna w Banku Pekao wystartowała w lipcu 2010 roku. Obecnie ma już ponad 45 tysięcy unikalnych użytkowników, co stawia ją w gronie najpopularniejszych usług tego typu w Polsce. Klienci korzystający z bankowości mobilnej najczęściej wykonują przelewy zdefiniowane, a także doładowania telefonów.

- Bankowość mobilna to przyszłość, odzwierciedlenie zmieniającego się stylu życia i postępu technologicznego. W Polsce silnie rośnie sprzedaż smartfonów, dzięki którym usługi bankowe są w zasięgu ręki, niezależnie od miejsca. Według badań Gfk Polonia w 2012 roku ok. 40 proc. telefonów komórkowych będą stanowiły właśnie smartfony Jesteśmy gotowi na tę rewolucję technologiczną i nieustannie pracujemy nad zwiększaniem funkcjonalności naszego serwisu mobilnego – mówi Bartłomiej Nocoń, szef departamentu bankowości elektronicznej w Banku Pekao SA.  

Według firmy badawczej Berg Insights w 2015 roku bankowość mobilna będzie miała 115 mln użytkowników w Europie oraz 86 mln użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Już teraz Polacy mają ok. 650 tys. iPhone’ów i ok. miliona telefonów z systemem operacyjnym Android (wg. Raportu Mobile 2011).

Serwis mobilny w Banku Pekao oferuje całodobowy dostęp do rachunku bankowego z pełną paletą funkcji, takich jak przeglądanie historii zleceń, realizowanie przelewów zdefiniowanych, czy otwieranie E-lokat. Dodatkowo, dzięki usłudze „mobilnego maklera”, klienci mogą korzystać także z rachunku inwestycyjnego. To pierwsze w Polsce połączenie platformy bankowej i inwestycyjnej w ramach usług mobilnych. Za pośrednictwem serwisu mobilnego klient może wykonać operacje, które nie wymagają dodatkowego akceptowania kodem jednorazowym.

Do swojego konta klient loguje się tak, jak do serwisu internetowego Pekao24 – loginem i hasłem maskowanym. Wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową w telefonie komórkowym i wpisać adres m.pekao24. Korzystanie z bankowości mobilnej Pekao24 jest bezpłatne.  Klient ponosi jedynie koszty połączenia z Internetem wg taryfy operatora. Opłaty za operacje finansowe są takie same, jak za operacje zlecane w serwisie internetowym Pekao24.

Źródło: Pekao.com

Wojtek Konopa, wyświetlono 4039 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum