Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson zapowiada nową epokę komunikacji urządzeń

Technologie 2011-08-23 10:56

Komunikacja  stała się pojęciem, które dotyczy już nie tylko ludzi. Komunikują się ze sobą także urządzenia. Nie tylko te, o których wszyscy wiedzą, czyli komputery i telefony.  Inteligentne liczniki, przesyłające dane do dostawcy mediów czy urządzenia mobilne pozwalające zarządzać flotą stają się standardem.  A stale dołączają do nich nowe urządzenia.

Tak zwana komunikacja M2M stała się obszarem, który w najbliższych latach będzie dynamicznie się rozwijać. Przedsiębiorstwa już uświadamiają sobie, jak wiele korzyści może przynieść komunikacja M2M przez sieć mobilną. Właściwie każde urządzenie posiadające oprogramowanie może być łatwo uaktualnione dzięki łączności  komórkowej.

- Jesteśmy przekonani, że w 2020 r. na całym świecie będzie się ze sobą komunikować ok. 50 mld urządzeń – mówi Magnus Furustam, wiceprezes firmy Ericsson.  Znaczną część z nich będą stanowić urządzenia typu M2M oraz elektronika konsumencka, wyposażone w karty SIM i wykorzystujące sieci mobilne.

Ericsson bierze aktywny udział w tym procesie. W tym roku wprowadził na rynek swoje rozwiązanie, dedykowane komunikacji M2M – Device Connection Platform.  Usługa jest oferowana operatorom  telekomunikacyjnym  na całym świecie, a oni z kolei  mogą dzięki niej dostarczać własne usługi  M2M swoim klientom korporacyjnym.  Platforma działa w modelu Software as a Service. Dzięki temu  operatorzy nie ponoszą wysokich kosztów początkowych  inwestycji i  mogą szybko ruszyć  z wprowadzaniem własnych usług na rynek.

Aby rozwijać rozwiązania M2M,  Ericsson współpracuje z operatorami telekomunikacyjnymi, wybranymi branżami przemysłu i innymi podmiotami w łańcuchu wartości M2M, by stworzyć  światowej klasy, innowacyjne technologie i nowoczesne rozwiązania biznesowe.  Device Connection Platform  firmy Ericcson  umożliwia przede wszystkim tworzenie  planów połączeń i cen usług M2M. Ericsson zapewnia kompleksową obsługę, aby operator mógł dostosować się do potrzeb swoich klientów.  Rozwiązanie udostępnia m.in. interfejs samoobsługowy i  elastyczne billingi.  Aplikacje M2M mogą komunikować się za pomocą dowolnego istniejącego protokołu i i współdzielić dane  przez Internet. Ponadto, klienci operatorów będą mogli zarządzać swoimi abonamentami i urządzeniami w czasie rzeczywistym.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3674 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum