Blog BazaTelefonów.pl
 

Repertuar kin w telefonie

Aplikacje 2011-09-13 12:57

Repertuar Kin WP.PL jest nową aplikacją mobilną Wirtualnej Polski na telefony z systemem operacyjnym Android. Zawiera szczegółowe i aktualne informacje na temat programu kin w ponad stu polskich miastach, a także opisy filmów, galerie zdjęć oraz trailery. Można ją bezpłatnie pobrać z Android Market.

Aplikacja Repertuar Kin WP.PL jest przydatnym i poręcznym narzędziem dla wszystkich miłośników filmów. Podzielona na cztery, w pełni intuicyjne zakładki – „Kina”, „Filmy”, „Szukaj” oraz „Ustawienia” – obejmuje kompletną bazę filmów granych aktualnie w większości kin, nawet tych najbardziej niszowych, w całej Polsce. Dzięki niej użytkownik może zapoznać się z repertuarem kin na najbliższy tydzień, a także znaleźć najdogodniejszy seans w wybranej przez siebie lokalizacji.

W zakładce „Filmy” użytkownik znajdzie listę produkcji wyświetlanych we wszystkich kinach w jego okolicy lub w wybranym przez niego mieście. Każdy z filmów zawiera autorski opis oraz materiały multimedialne – zdjęcia oraz trailery. Z tego poziomu można sprawdzić, w jakich kinach konkretna pozycja jest grana w danym dniu i ciągu kolejnego tygodnia.

W zakładce „Kina” wyświetla lista obiektów, a przy każdym z nich znajduje się przycisk „Repertuar”. Po jego kliknięciu rozwija się zestawienie z aktualnym wykazem projekcji. Wszystkie pozycje można posortować według „najbliższego seansu” lub alfabetycznie. Co ciekawe, przy każdym obiekcie pojawia się informacja, czy bierze ono udział w programie „Środy z Orange”, dzięki któremu abonent sieci może otrzymać dwa bilety w cenie jednego. Z poziomu aplikacji istnieje możliwość wysłania SMSem zapotrzebowania na kod upoważniający do zniżki.

Jeśli użytkownikowi nie udało się znaleźć wybranego filmu, może zawsze upewnić się i skorzystać z zakładki „Szukaj”. Natomiast dzięki karcie „Ustawienia” możliwy jest wybór ekranu startowego i miasta oraz ewentualne włączenie geolokalizacji.

„Staraliśmy się, żeby nasza aplikacja była jak najbardziej intuicyjna oraz by spełniała swój podstawowy cel: była poręcznym, użytecznym narzędziem umożliwiającym szybkie zaplanowanie wyjścia do kina oraz sprawdzenie jego repertuaru" – mówi Przemysław Piech, Senior Project Manager w Wirtualnej Polsce. „Zdecydowaliśmy się na umieszczenie w Android Market wersji beta aplikacji, aby wspólnie z użytkownikami wypróbować proponowane przez nas rozwiązania. Zebrane opinie posłużą nam podczas prac nad rozwojem aplikacji Repertuaru Kin WP.PL” – dodaje.

Źródło: Wirtualna Polska

Wojtek Konopa, wyświetlono 4047 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum