Blog BazaTelefonów.pl
 

ZTE MF60 - zabierz Wi-Fi tam, gdzie chcesz

Gadżety 2011-09-16 13:45

Mobilny router ZTE umożliwia korzystanie z internetu aż 8 urządzeniom - gdziekolwiek jesteśmy. Przenośny router ZTE MF60 to urządzenie, dzięki któremu uwolnimy się od poszukiwania hot-spotów. Jest lekki, mały i może długo pracować bez zasilania, pobierając energię z wbudowanej baterii.

Co więcej, urządzenie łączy się z siecią komórkową za pomocą technologii HSPA+. Oznacza to, że jeśli znajdziemy się w zasięgu szybkiego internetu 3G, to prędkość pobierania danych wyniesie do 21 Mb/s.

Urządzenie waży naprawdę mało - zaledwie 77 g i ma rozmiary karty kredytowej (przy czym - jest oczywiście od niej grubsze). Jego obudowa została wykonana z błyszczącego plastiku, dzięki czemu ma elegancki wygląd. Z frontu znajdziemy wyświetlacz OLED. Na prawym boku producent zamieścił przycisk uruchamiający router, slot kart microSD oraz przycisk WPS (uwierzytelnianie sieci). Na dolnej krawędzi ZTE ME60 mieści się gniazdo microUSB, służące do ładowania baterii rutera i połączenia z komputerem. Z kolei na lewym boku znajdziemy gniazdo anteny zewnętrznej - po jej podłączeniu jakość transmisji powinna znacząco wzrosnąć w miejscach, gdzie zasięg sieci jest słabszy. Pod tylną pokrywą znajdziemy baterię, a głębiej gniazdo kart SIM.

Wyświetlacz informuje nas o mocy sygnału oraz liczbie podłączonych urządzeń. Tych może być aż 8. Mając ze sobą router na przykład w torbie - zawsze i w każdych warunkach możemy udostępniać internet. Urządzenie jest na tyle małe i lekkie, że jego obecność w naszej torbie jest praktycznie niezauważalna. Co ciekawe, jeśli umieścimy w ruterze kartę microSD (o pojemności do 32 GB), to zapisane na niej dane będą udostępniane wszystkim podłączonym do ZTE urządzeniom. To ciekawy sposób na zbudowanie lokalnej sieci WLAN - takiej, którą możemy nosić ze sobą.

Z urządzenia możemy korzystać również jak z modemu blueconnect, podłączanego przez USB do komputera. Wystarczy połączyć ZTE MF60 dołączonym do zestawu kablem USB do komputera. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć komputer przez USB, a innym urządzeniom udostępniać internet już poprzez sieć Wi-Fi.

Tuż po wyjęciu urządzenia z pudełka, uruchomiliśmy router i podłączyliśmy za jego pomocą komputer do internetu w niecałe 2 minuty. Zaczęliśmy od umieszczenia karty SIM w slocie i zamontowaniu baterii. Każdy poradzi sobie z tym zadaniem, bo proces ten wygląda identycznie jak w telefonie. Następnym krokiem było wciśnięcie umieszczonego z boku przycisku uruchamiającego router. Urządzenie błyskawicznie połączyło się z internetem w najszybszym trybie 3G, o czym zostaliśmy poinformowani na wyświetlaczu. Pozostało nam tylko wskazać w komputerze odpowiednią sieć WLAN i połączyć się z nią. Hasło, dzięki któremu MF60 nawiązuje kontakt z komputerem, znajduje się na spodzie urządzenia. Po jego wpisaniu i zapamiętaniu przez komputer możemy już właściwie schować  do torby. Dalsza praca przebiega w pełni automatycznie i nie musimy już nic konfigurować.

Oczywiście, zapisane hasło możemy zmienić. Umożliwia to panel kontrolny, który uruchamiamy po wpisaniu do przeglądarki adresu http://192.168.0.1 lub http://ufi.home. Panel umożliwia wykonanie szeregu zaawansowanych czynności konfiguracyjnych, które raczej nie przydadzą się zwykłemu użytkownikowi.

ZTE MF60 to miniaturowy i mobilny rotuer, dzięki któremu internet będzie z nami zawsze. Poręczność i prostota użytkowania tego urządzenia sprawiają, że to idealny wybór dla wszystkich, którzy potrzebują szybkiego internetu zawsze pod ręką - dla więcej niż jednego urządzenia.

Źródło: T-mobile

Wojtek Konopa, wyświetlono 5355 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum