Blog BazaTelefonów.pl
 

Bose wprowadza bezprzewodowy przenośny głośnik SoundLink

Gadżety 2011-09-30 12:55

Bose wprowadza bezprzewodowy głośnik SoundLink, przenośny głośnik, który łączy się bezprzewodowo z dowolnym urządzeniem obsługującym Bluetooth. Teraz muzyka ze smartphone lub z tabletu może być przesyłana za jednym naciśnięciem przycisku i głośno odtwarzana w każdym miejscu – z jakością dźwięku, mobilnością i trwałością zupełnie nową dla głośników Bluetooth. Bezprzewodowy Przenośny Głośnik SoundLink jest już dostępny w Bose i u a autoryzowanych dealerów na całym świecie.

„Ludzie chcą słuchać muzyki wszędzie " – powiedział John Roselli, Director of Bose Product Marketing.
"I miliony konsumentów już posiadają własne urządzenia Bluetooth®  takie jak iPhone, iPad i  telefony komórkowe  Android, w  których można przechowywać tysiące utworów muzycznych. Ale nie mieli oni dotąd możliwości, by doświadczyć  tego, co niesie ze sobą bezprzewodowy przenośny głośnik SoundLink®.  Bez podłączania, bez potrzeby dokowania, magia głośnika staje się oczywista, kiedy masz go w rękach po raz pierwszy, po raz pierwszy możesz go usłyszeć.”

Nowy rodzaj urządzenia audio

Inżynierowie Bose opracowali coś, co nie zostało wynalezione do tej pory: odtwarzanie pełnego zakresu dźwięku z pojedynczego, podręcznego głośnika.  Dźwięk głośnika SoundLink® jest uderzający w porównaniu do jego rozmiarów. Głośnik posiada cztery niskoprofilowe przetworniki neodymowe zapewniające czyste wysokie i średnie częstotliwości, z nowymi podwójnymi pasywnymi radiatorami, które zostały zaprojektowane w opatentowanej formie wafla, co pozwala na uzyskanie głębokich, niskich tonów. Przez umieszczenie radiatorów w sposób przeciwstawny, wyeliminowano wibracje, zapewniając zamianę energii na moc akustyczną. Zestaw głośnikowy jest dopełniony nowoczesną elektroniką, w tym technologią Bose® cyfrowego przetwarzania sygnału, aby odtworzyć charakterystykę instrumentów i ich szczegóły na każdym poziomie głośności.

Nowy rodzaj mobilności

Zapewnienie, jakości dźwięku nie wystarczało: przenośny głośnik SoundLink® musiał spełniać inne sztywne kryteria, w celu osiągnięcia celów projektowych. Grubość głośnika jest mniejsza niż pięć centymetrów, nie większa niż grubość przeciętnej książki, można go łatwo zmieścić w torbie, plecaku lub w teczce. Zawsze gotowy do natychmiastowego użycia, ze zintegrowaną osłoną rozwijającą się  w podstawkę. Otwórz osłonę i system jest gotowy do odtwarzania. Zamknij ją, a system wyłączy się sam. Akumulator litowo-jonowy zapewnia ponad trzy godziny odtwarzania przy wysokiej głośności, a więcej niż osiem godzin – przy typowych poziomach głośności, dzięki czemu głośnik idealnie nadaje się na plażę, do parku, na imprezę, do domu lub biura.

Nowy rodzaj trwałości

Głośnik SoundLink można nazwać niezawodnym towarzyszem podróży.  Podczas gdy brakuje przenośnych urządzeń, które mogą przetrwać każdą trudną okoliczność, głośnik SoundLink ® został zbudowany tak, aby wytrzymać warunki codziennego użytku, jak żaden inny produkt w tej kategorii. W naukowych labolatoriach Bose przeprowadzone zostały testy na wytrzymałość głośnika w warunkach panującej mgły, wiatru, wilgoci i piasku. Wykończenie głośnika - wykonane z chromu stosowanego w samochodach wysokiej klasy - wzmacnia wielokrotnie trwałość produktu.

Wygoda bezprzewodowości

Przenośny głośnik SoundLink posiada Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) i silną antenę pozwalającą na niezawodne połączenie bezprzewodowe audio. Parowanie trwa chwilę, bezprzewodowe połączenie smartphone lub tabletu jest tak proste, jak naciśnięcie jednego przycisku na panelu sterowania głośnika. Sześć najczęściej używanych urządzeń Bluetooth jest przechowywanych w pamięci, co eliminuje potrzebę ponownego parowania. A muzyka może być przesyłane podczas wysyłania sms-ów, maili lub przeglądania stron internetowych.

"Głośniki Bluetooth  były dostępne już wcześniej, ale wierzymy, że bezprzewodowy przenośny głośnik SoundLink stanowi istotny krok do przodu i nowe doświadczenie" – powiedział Roselli. "Wierzymy, że ludzie będą sięgać po nie coraz częściej, że będą słuchać muzyki w sposób i w miejscach, których sobie nie wyobrażaliśmy."

Wykończenie, Akcesoria, Dostępność

Model standardowy bezprzewodowego przenośnego głośnika SoundLink,  z nylonową osłonę Cordura®  w ciemnoszarym kolorze jest dostępny w rekomendowanej cenie detalicznej 1199 PLN, a model  LX z ciemnobrązową, skórzaną osłoną jest dostępny w rekomendowanej  cenie detalicznej  1399 PLN. Akcesoria z nylonu (kolor jasnoczerwony lub purpurowo-fioletowe) i ze skóry (kolor bordo lub brązowy) są dostępne oddzielnie w cenie – odpowiednio – 129 PLN i 199 PLN. Głośnik SoundLink i akcesoria będą sprzedawane  w sklepach firmy Bose i jej autoryzowanych dealerów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bose.pl

Źródło: Bose

Wojtek Konopa, wyświetlono 4044 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum