Blog BazaTelefonów.pl
 

Kompleksowa bankowość mobilna dostępna w PEKAO

Inne 2011-12-08 17:32

Bank Pekao SA konsekwentnie wyznacza kierunki rozwoju bankowości detalicznej w Polsce. Od 8 grudnia 2011r. do oferty Banku wprowadzone zostaje całościowe spektrum rozwiązań mobilnych: Eurokonto Mobilne, aplikacyjna bankowość mobilna, mobilny portal rabatowy połączony z geolokalizacją i planerem zakupów oraz specjalnie przygotowane strony internetowe na telefony i urządzenia przenośne poświęcone kredytowi hipotecznemu i pożyczce gotówkowej.

Eurokonto Mobilne to oferta skierowana do aktywnych klientów, którzy cenią sobie wygodę w korzystaniu z usług banku. Dzięki specjalnej wersji Eurokonta mogą oni w dowolnym miejscu na świecie korzystać z rachunku osobistego za pośrednictwem swojego telefonu, czy komputera. Podstawowe miesięczne opłaty to: za konto 5,99 zł, natomiast za kartę debetową 3,99 zł. Regularne wpływy w wysokości minimum 500 zł i 4 transakcje kartą miesięcznie umożliwiają zmniejszenie opłat. W ten sposób premiowana jest aktywność i korzystanie z usług bankowych. Posiadacze Eurokonta Mobilnego mają dostęp do sieci ponad 4500 bankomatów Banku Pekao i sieci Euronet oraz 20 000 Grupy UniCredit w Europie, mogą oni też dwa razy w miesiącu bezpłatnie skorzystać z wszystkich  bankomatów innych banków w Polsce.

W ramach pakietu, oprócz Eurokonta Mobilnego, Bank Pekao SA oddaje do dyspozycji nowy kanał dostępu do rachunków i produktów bankowych - aplikację mobilną. Wyróżnia ją to, iż działa na wszystkich najpopularniejszych telefonach komórkowych (obsługiwane systemy operacyjne to Symbian, Android, iOS, Blackberry OS, Windows Mobile, Java) oraz oferuje najszerszy na rynku zakres funkcjonalny.

W bankowości mobilnej wprowadzona została większość rozwiązań, które klienci dobrze znają z bankowości internetowej. Dzięki aplikacji mobilnej Banku Pekao, klienci mogą wykonywać nie tylko podstawowe operacje, takie jak: przelewy na dowolny rachunek, przelewy zdefiniowane, z rachunku karty oraz otwierać lokaty, ale również mają dostęp do geolokalizacji placówek, bankomatów oraz punktów rabatowych, kalkulatora walutowego. Mogą także znaleźć dane swojego Doradcy Osobistego oraz zlecić kontakt poprzez dedykowany formularz. To co charakteryzuje aplikację mobilną Pekao to fakt, że jest rozwiązaniem nie tylko nowoczesnym, ale także bardzo wygodnym i intuicyjnym.

Zalety urządzeń mobilnych i kart płatniczych zostały wykorzystane również w programie rabatowym. W ramach pakietu mobilnego Bank Pekao SA uruchamia aplikację  programu rabatowego „Płać kartą, bo warto!”. Dzięki aplikacji mobilnej i usłudze geolokalizacji (poprzez system GPS) wyszukanie partnera programu „Płać kartą, bo warto!” jest wyjątkowo proste. Wystarczy uruchomić planer zakupów i aplikacja wskaże klientom najbliższe punkty, gdzie mogą uzyskać rabaty w ramach programu. Płacąc dowolnymi kartami Pekao klienci otrzymują zniżki nawet do 50% u ponad 150 partnerów programu w 1500 punktach w Polsce.

Osoby szukające oferty kredytowej mogą od ręki skorzystać z mobilnych serwisów pożyczki ekspresowej lub kredytu mieszkaniowego. Specjalne strony internetowe dedykowane dwóm najpopularniejszym kredytom  są również dostępne w wersji mobilnej. Dzięki nim można zamówić kontakt z doradcą Pekao poprzez wypełnienie krótkiego formularza kontaktowego albo np. obliczyć ratę kredytu.

- Dynamicznie rozwija się rynek urządzeń przenośnych. Dostrzegamy to i wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, oferujemy pierwszy w Polsce tak szeroki pakiet bankowych usług mobilnych. Chcemy być liderem pod względem innowacyjności i jakości, dostarczając klientom kompleksową i praktyczną, a zarazem nowoczesną ofertę.– mówi Grzegorz Piwowar, Wiceprezes Banku Pekao SA.

Rynek bankowości mobilnej rozwija się bardzo dynamicznie. W Polsce wśród wszystkich urządzeń telefonicznych smartfony stanowią 20%, a w 2011 roku ich udział w sprzedaży telefonów ma osiągnąć poziom 40%. Badania pokazują, że Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem bankowości mobilnej w Europie Środkowo – Wschodniej. Klienci banków coraz chętniej korzystają też z nowoczesnych rozwiązań. W ciągu roku liczba aktywnych użytkowników serwisu mobilnego Pekao24 podwoiła się.

Źródło: PEKAO

Wojtek Konopa, wyświetlono 3631 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • ~ (46.232.128.xxx) @ 2011-12-09 11:42:

    Powered by eLeader :)

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum