Blog BazaTelefonów.pl
 

Album fotograficzny stworzony ze zdjęć wykonanych telefonami Nokia

Fotografia, Inne 2011-12-09 13:08

„MECEK.KOM" to tytuł nowego albumu fotograficznego, który w tym tygodniu trafi do księgarń. Jego pomysłodawcą i autorem zdjęć jest Wojciech Mecwaldowski - jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Mecwaldowski jest znany m.in. z filmów: „Aleja gówniarzy”, „Lejdis”, „Bezmiar sprawiedliwości” oraz seriali: „Usta, usta”, „Pitbul” i „Stacja”. Wszystkie zdjęcia zawarte w albumie zostały wykonane telefonami komórkowymi  Nokia.

Dzięki swojej pracy w branży filmowej Mecwaldowski miał szanse fotografować miejsca i osoby, które nie są dostępne dla każdego. Bohaterami jego zdjęć są najczęściej znane postacie, przedstawione niejednokrotnie w prywatnych sytuacjach. W „MECEK.KOM” można zobaczyć m. in. Tomasza Kota, Pawła Wilczaka, Daniela Olbrychskiego, Marcina Dorocińskiego, Joannę Liszowską, Alicję Bachledę Curuś, Magdalenę Cielecką, Grażynę Szapołowską i wielu innych. Mecwaldowskiemu za pomocą telefonu komórkowego udaje się jednak uchwycić także interesujące miejsca i zjawiska.

Ciekawostką albumu jest interaktywny tag NFC, w który jest wyposażony publikacja. Za pomocą telefonów komórkowych Nokia posiadających technologię NFC (m.in. Nokia C7-00, Nokia N9, Nokia 700, Nokia 701) możemy wysłuchać komentarzy do wszystkich zdjęć. Narratorem opowieści jest Tomasz Kot.

Pasja Wojciecha Mecwaldowskiego do fotografowania narodziła się w zakładzie „Foto. Mecwaldowski”, który prowadził jego dziadek. Choć ostatecznie Mecwaldowski wybrał drogę filmową, w albumie „MECEK.KOM” udało mu się idealnie połączyć obie pasje.Partnerem albumu „MECEK.KOM” jest firma Nokia, a za koordynację projektu odpowiada Fundacja Sztuk Wizualnych - organizator Miesiąca Fotografii w Krakowie (MFK), jednego z czołowych europejskich festiwali fotografii. - Album Wojtka Mecwaldowskiego to świetny przykład na to, że nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby spełnić swoje marzenie o własnym albumie – mówi Tomasz Gutkowski, dyrektor MFK – Pokazuje to także, że żywot naszych zdjęć nie musi się ograniczać do funkcjonowania w galeriach na portalach społecznościowych. Jak widać, można zrobić z nich elegancką, poważną i ciekawą publikację, którą z dumą można położyć na półce – dodaje Gutkowski.

Album ”MECEK.KOM” trafi do sprzedaży jeszcze w tym tygodniu. Publikację można będzie znaleźć w sieci Empik oraz innych dobrych księgarniach, a także w internetowym sklepie Fundacji.

Specyfikacja:
Tytuł: MECEK.KOM
Autor: Wojciech Mecwaldowski
Stron: 112
Ilustracji: 50
Okładka: twarda
Format: 14,5x19,5cm
ISBN: 978-83-62978-01-4
Koordynacja projektu: Fundacja Sztuk Wizualnych
Album wyposażony w tag NFC; o zdjęciach opowiada Tomek Kot

Źródło: Nokia

Wojtek Konopa, wyświetlono 4395 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum