Blog BazaTelefonów.pl
 

Trzy sposoby płacenia za parkowania w jednym rozwiązaniu - mobiParking

Inne 2011-12-16 08:26

Stołeczni kierowcy mogą już korzystać z usługi mobiParking, która umożliwia szybkie i wygodne płacenie komórką za postój w strefach płatnego parkowania. Rozwiązanie łączy w jednym systemie wszystkie nowe i dotychczasowe metody płatności: poprzez aplikację mobilną, szybkie kody i SMS.

Od początku grudnia mobiParking oferuje w Warszawie wygodną i intuicyjną formę płatności za parkowania przy użyciu telefonu komórkowego. Nowe rozwiązanie łączy w sobie wszystkie działające dotąd w Polsce technologie płatności: aplikację mobilną, szybkie kody oraz SMS. – Kierowca rejestruje się w jednym systemie, a może korzystać z trzech różnych form płatności, także w technologii, z którymi mógł się wcześniej zetknąć. Dzięki temu płacenie za parkowanie komórką stało się bardziej intuicyjne i wygodne – powiedział Marek Toczyski – Prezes Zarządu FMS Media.

Z mobiParking mogą korzystać wszyscy posiadacze komórek, bez względu na sieć GSM czy model telefonu. Dotychczasowi użytkownicy SMSParking zostali objęci usługą automatycznie, natomiast wszyscy pozostali po rejestracji, która aktywuje system we wszystkich technologiach jednocześnie. Po dokonaniu rejestracji należy zasilić utworzone konto środkami pieniężnymi oraz zaopatrzyć się i umieścić w pojeździe identyfikator mobiParking. Jest nim specjalna naklejka dostępna w kilkunastu punktach odbioru lub wydruk, którego wzór można znaleźć na stronie internetowej www.mobiparking.pl, w zakładce „Aktywacja”.

W celu rozpoczęcia korzystania z usługi należy wysłać wiadomość SMS o treści A(spacja)<NrRejestracyjny Pojazdu> na numer 82002. Zarejestrować można się również bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej. Żeby ją pobrać wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej telefonu adres m.mobiparking.pl lub wysyłać wiadomość SMS o treści „MOBI” na nr 82002. Prosta w obsłudze aplikacja działa na telefonach z dostępem do internetu i jest zgodna z systemami Android, BlackBerry, Windows Mobile oraz Java, którą wykorzystują też komórki z systemem Symbian. Wkrótce zostanie udostępniona wersja dla użytkowników iPhone’ów.

mobiParking został wyłoniony w drodze przetargu ogłoszonego przez Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, stając się jedynym obowiązującym kanałem płatności komórką za parkowanie w Stolicy. Umowy z poprzednimi operatorami usług wygasły z końcem listopada. Operatorem nowego systemu jest firma FMS Media, która dotychczas odpowiadała za obsługę działającej od 2007 r. technologii SMSParking. Nowością w tym roku był fakt, że firma wystartowała w każdej z 3 części przetargu oferując swoje zintegrowane rozwiązanie we wszystkich trzech dostępnych technologiach. W związku z poszerzeniem zakresu funkcjonalności, system przybrał nazwę mobiParking. – W naszej usłudze wszystkie dostępne metody płatności wzajemnie się uzupełniają. Kierowcy otrzymują pełną swobodę w zakresie sposobu płacenia za parkowanie. Mogą nawet za każdym razem płacić w inny sposób, bo system mobiParking na to pozwala – dodaje Marek Toczyski.

Pełną instrukcję aktywacji usługi mobiParking oraz sposobu korzystania ze wszystkich trzech technologii płatności za parkowanie można znaleźć na stronie internetowej: www.mobiparking.pl

Źródło: mobiParking

Wojtek Konopa, wyświetlono 4783 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum