Blog BazaTelefonów.pl
 

Badania NaviExpert – zerwij z rutyną i oszczędź do 26% czasu

GPS 2011-12-21 13:05

Wszyscy kierowcy stojący codziennie w korkach doskonale wiedzą, jak uciążliwy jest to problem. Często jednak codziennie decydują się na te same trasy, lub poruszają się wyłącznie głównymi arteriami, tak naprawdę nie zdając sobie sprawy, że mogliby dotrzeć do celu znacznie sprawniej. Firma NaviExpert udowodniła tę tezę w badaniach wykonanych w oparciu o technologię Community Traffic Online.

Technologia Community Traffic Online udoskonalona w najnowszej wersji nawigacji NaviExpert – 7.1 została stworzona z myślą o interakcji z kierowcami. System na bieżąco zbiera najbardziej aktualne dane od użytkowników, przetwarza je i rekomenduje najszybsze trasy aktualizując je podczas nawigacji. NaviExpert przeprowadził badanie, które nie tylko pokazuje zalety Community Traffic Online, ale przede wszystkim realnie wylicza ile czasu na co dzień można zaoszczędzić korzystając z tej technologii. Badania przeprowadzono podczas ostatniego przedświątecznego weekendu, który charakteryzuje się ponadstandardowym natężeniem ruchu na drogach dużych miast. Eksperyment przeprowadzony w dniach 16-19 grudnia 2011 roku w Warszawie i Poznaniu pokazał, jak wiele możemy zyskać korzystając z nawigacji online.

Przez 4 dni prowadzono szczegółowe analizy według specjalnie przygotowanej metodologii.  W każdym mieście zdefiniowany został prostokąt wokół centrum, dla którego m.in. liczone były wartości średnich prędkości dla całego miasta np.: dla Poznania przekątna tego prostokąta to około 10km, dla Warszawy około 20km.

Na początku pomiaru w zakresie wymienionego prostokąta wylosowano 15 par punktów - minimalna odległość między punktami pary to w Poznaniu około 4km, w Warszawie 8km. Między punktami każdej pary wyznaczane zostały trasy - rekomendowana i trasa prowadząca głównymi arteriami. Każda para punktów była ściśle monitorowana przez cały dzień. Obserwowano czas potrzebny na pokonanie trasy przejazdu między nimi.

“Wyposażenie naszej nawigacji w “sztuczną inteligencję” jaką możemy spokojne nazwać technologię Community Traffic Online – to milowy krok do przodu w kwestii postrzegania dzisiejszych nawigacji samochodowych. Chcieliśmy sprawdzić, jak w trudnych warunkach drogowych nasze rozwiązanie pomaga kierowcom. Wyniki tylko potwierdzają jego skuteczność.  W piątek popołudniu kierowca, który korzystał z NaviExpert 7.1 w Warszawie mógł zaoszczędzić nawet 40% czasu. To wynik spektakularny, który pokazuje jakiej skali oszczędności w codziennym poruszaniu się po miastach może zyskać użytkownik nawigacji NaviExpert” – powiedział  Andrzej Jaszkiewicz, Prezes NaviExpert.

“Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że codziennie możemy być w danym miejscu zdecydowanie szybciej. Uczymy się jednej i tej samej trasy, nie zważając na to, że tak naprawdę możemy dostać się do miejsca przeznaczenia dwa razy sprawniej, zaoszczędzić dużo paliwa i przede wszystkim nie stać w korkach. Nasze badania dosadnie pokazały, że warto korzystać z najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Community Traffic Online z autoaktualizacją danych oraz trasy podczas nawigacji to realne wsparcie dla kierowców prowadzące najbardziej optymalną trasą do wyznaczonego celu.” – dodaje Andrzej Jaszkiewicz.

1. Oś procentowa pokazuje % zysk minut w stosunku do dłuższej trasy, czyli np. jeżeli trasa drogami głównymi między danymi punktami, o danej godzinie trwa 26 minut, a trasa rekomendowana 20 minut to kierowca zyskuje 6 minut, czyli 23% czasu jakiego potrzebowałaby na pokonanie trasy drogami głównymi.

2. Oś minutowa - średni czas potrzebny na pokonanie jednej trasy. Czasy przejazdu dla 15 najpopularniejszych tras są sumowane i z nich obliczana jest średnia.

Legenda:
Kolor czerwony - trasa główna – trasa przejazdu bez użycia nawigacji
Kolor niebieski - trasa rekomendowana – trasa przejazdu wytyczona przy użyciu technologii Community Traffic Online modyfikowana na bieżąco, zoptymalizowana pod kątem natężenia ruchu
Kolor zielony – różnica/zaoszczędzony czas – trasa rekomendowana vs. trasa główna

NaviExpert wraz z rozwojem technologii Community Traffic Online zamierza cyklicznie powtarzać wyżej opisane badania z wykorzystaniem tej samej metodologii.  Wersja NaviExpert 7.1 z autoaktualizacją danych i trasy podczas nawigacji to początek nowej jakości na rynku nawigacji, gdzie inteligentny system analizy danych traffic wskazuje najbardziej optymalną drogę  uwzględnieniem omijania korków i utrudnień.

Źródło: NaviExpert

Wojtek Konopa, wyświetlono 3718 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum