Blog BazaTelefonów.pl
 

Telefonia satelitarna drugiej generacji Globalstar w ofercie firmy TS2 z Warszawy

Inne, Technologie 2012-01-04 14:34

Globalstar Europe Satellite Services Ltd., spółka zależna należąca w całości do Globalstar, Inc. (NASDAQ: GSAT) ogłasza podpisanie umowy dystrybucyjnej z firmą TS2 Technologie Satelitarne z Warszawy, liderem w branży telekomunikacji satelitarnej w Polsce.

TS2 zyskuje status krajowego dystrybutora mobilnych usług satelitarnych i dwukierunkowej transmisji danych Globalstar dla odbiorców w sektorze obronności i rządowym oraz dla klientów instytucjonalnych i prywatnych na obszarze Polski.
Sprzedaż produktów będzie prowadzona za pośrednictwem sieci partnerów TS2.
 
"Na końcowym etapie rozmieszczania konstelacji satelitów drugiej generacji Globstar, z przyjemnością informujemy, że TS2 rozszerzy swoją ofertę o unikalną linię rozwiązań w zakresie mobilnej transmisji głosu i danych Globalstar" -wyjaśnia Jim Mandala, Dyrektor Naczelny Działu Sprzedaży Globalstar w Kanadzie i Europie.
 
W dniu 28 grudnia 2011 r. rakieta Sojuz 2.1a/Fregat wyniosła na orbitę sześć satelitów Globalstar. Była to trzecia udana próba umieszczenia na orbicie nowego systemu drugiej generacji. Konstelacja satelitów drugiej generacji Globalstar będzie obsługiwać produkty i usługi jednokierunkowej oraz dwukierunkowej transmisji danych, w tym również serii produktów SPOT dla klientów detalicznych. Nowa technologia będzie pracować przez okres co najmniej 15 lat, dwa razy dłużej niż satelity Globstar pierwszej generacji.
 
"Dzięki rozpoczęciu dystrybucji produktów Globalstar nasi klienci zyskają dostęp do kompletnej oferty globalnych usług mobilnej transmisji satelitarnej. Bardzo cieszymy się z możliwości, które otwiera przed nami współpraca z firmą Globstar. Wraz z zakończeniem operacji rozmieszczania konstelacji nowych satelitów drugiej generacji w przyszłym roku, nasza oferta tanich telefonów satelitarnych zostanie rozszerzona o nowoczesne technologie transmisji danych Globalstar,” - wyjaśnia Marcin Frąckiewicz, właściciel i dyrektor zarządzający TS2.

Źródło: TS2

Wojtek Konopa, wyświetlono 3373 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum