Blog BazaTelefonów.pl
 

Najpopularniejsza telewizja internetowa w Polsce nadaje już 5 lat

Inne 2012-01-05 10:53

W styczniu 2007 ruszył największy projekt wideo w historii Wirtualnej Polski – telewizja internetowa portalu. Właśnie mija 5 lat od jej startu. Z tej okazji twórcy serwisu przygotowali kilka niespodzianek.

Specjalny kanał z pozdrowieniami celebrytów oraz filmem podsumowującym działalność na polskim rynku, wręczenie statuetki ulubionej postaci internautów, ranking najpopularniejszych klipów wszech czasów, konkurs dla internautów z nagrodami – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowała Wirtualna Polska z okazji 5-lecia WP.TV, najpopularniejszej telewizji internetowej w Polsce.

Oficjalnie WP.TV wystartowała 4 stycznia 2007 roku. Początkowo były to 4 kanały ze sztywną ramówką ustalaną w układzie dobowym. Później system emisji klipów został przebudowany w kierunku „telewizji na żądanie”, co spowodowało podwojenie jej oglądalności (rok do roku). Obecnie platforma to 12 kanałów tematycznych oraz 14 serii autorskich, w których za darmo można obejrzeć ponad 20 000 klipów.

Z okazji 5-lecia WP.TV twórcy serwisu przygotowali szereg niespodzianek. Już teraz na specjalnym kanale 5lat.wp.tv można obejrzeć m.in. cykl życzeń gwiazd polskiego show-biznesu oraz 125-sekundowy film prezentujący telewizję i pierwsze wersje jej interfejsu. Kolejnym wydarzeniem będzie wręczenie specjalnej statuetki ulubionej postaci widzów telewizji internetowej WP.TV.

„Zdobywca nagrody w naszym plebiscycie będzie musiał spełnić mocno wyśrubowane kryteria. Na short-liście, obejmującej 10 nazwisk, znajdą się osoby, które najchętniej i najczęściej pojawiały się w programach WP.TV na przestrzeni ostatnich 5 lat. Następnie zmierzymy relację średniej ilości odtworzeń klipów z ich udziałem do średniej ocen, jakie wystawili im widzowie, a te, jak wiemy, w Internecie są skrajnie różne” – wyjaśnia Łukasz Skalik z Wirtualnej Polski, Kierownik Działu WP.TV i Multimedialnego Wsparcia Portalu, twórca platformy i dodaje – „W ten sposób wyłoniony zostanie zwycięzca, którego poznamy w połowie stycznia”.

Równocześnie na stronach Wirtualnej Polski do końca miesiąca będzie prowadzony konkurs dla użytkowników, w którym do wygrania będzie telewizor z dostępem do Internetu, Samsung Smart TV, posiadający aplikację umożliwiającą oglądanie produkcji WP.TV. „Aby wygrać, nasi użytkownicy będą musieli wykazać się kreatywnością. Poprosimy ich o przygotowanie zabawnej, rymowanej informacji o WP.TV. Internauci wskażą 10 najlepszych prac, a ekipa WP wybierze spośród nich zwycięzcę” – mówi Justyna Sękowska z Działu Marketingu Wirtualnej Polski.

Twórcy serwisu planują również prezentację rankingu TOP5 najpopularniejszych klipów emitowanych na platformie WP.TV w ciągu 5 lat jej istnienia, z podziałem na kilka kategorii, w tym m.in. materiałów agencyjnych, wywiadów, odcinków programów autorskich. Obecnie trwa zliczanie statystyk odtworzeń serwera multimedialnego Wirtualnej Polski.

Obchodom jubileuszu WP.TV towarzyszyć będzie kampania wizerunkowa prowadzona w Internecie.

Źródło: Wirtualna Polska

Wojtek Konopa, wyświetlono 3801 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum